0
0

رقابت استارتاپ‌ها در فرابورس پایان یافت

۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱/۲۹کد خبر: 115095
رقابت شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌ها در سه حوزه بانک، بورس و بیمه به کار خود پایان داد تا این کسب و کارهای نوین، رقابت‌های جدیدی را در بازار سرمایه ایران رقم بزنند.

عصر بانک؛به گزارش مهر، فین استارز ۲۰۱۷ به عنوان بزرگترین رویداد استارتاپ‌های مالی ایران و خاورمیانه به کار خود پایان داد.

 

در این رویداد ۵۰ تیم استارتاپی دارای کانتر بوده و حضور داشتند؛ ضمن اینکه شتاب‌دهنده‌های فینتِک و ۱۰ صندوق جسورانه حوزه فینتِکی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار حاضر بودند.

 

در این میان ۹ پنل تخصصی با موضوعات مختلف و ۲۰ کارگاه تخصصی برگزار شد که در نهایت مسابقه استارتاپی بین ۵۸ تیم دو تا هفت نفره انجام گردید که محورهای اصلی آن، تمرکز بر چالش‌های صنعت مالی در حوزه بانک، بورس و بیمه بود.

 

داوری میان این استارتاپ‌ها بر مبنای چالش‌ها و محورهایی بود که از سوی داوران اعلام شده؛ ضمن اینکه میزان خلاقی و نوآوری ایده، قابلیت اجرایی آن، پرهیز از ابهام و کلی‌گویی و انسجام مدل کسب و کار، از جمله ملاک‌های داوری استارتاپ‌ها بود.

 

برخی دستگاه‌ها از جمله بیمه مرکزی اعلام کرده‌اند که امسال، سال استارتاپ‌های حوزه بیمه خواهد بود.

 

همچنین امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس نیز در اختتامیه فین استارز ضمن ارایه گزارشی از برنامه های حمایت از استارتاپ ها گفت: فین استارز ۲۰۱۷ نسبت به ۲۰۱۶ رویکردی متفاوت داشت و امسال ۱۴۰۰ متر فضا در اختیار شرکت کنندگان و اعضای فین استارز قرار گرفت.

 

هامونی افزود: بنا داریم فین استارز را دایمی کنیم و همچنین نرم افزاری نیز آماده خواهیم کرد تا این رویداد به شکل مجازی در آن نرم افزار ارایه شود.

 

مدیر عامل فرابورس ایران اظهار داشت: در طول فین استارز ۲۰۱۷ سرمایه گذاران حمایت خود را از ۴ ایده استارتاپی اعلام کرده اند و مذاکره برای سرمایه گذاری روی برخی ایده های دیگر نیز در حال انجام است؛ ضمن اینکه برنامه ما این است که دستورالعمل تامین مالی جمعی را در این خصوص به تصویب سازمان بوس و اوراق بهادار برسانیم.

 

هامونی همچنین از دریافت ۱۵ درخواست جدید VC خبر داد و گفت: تاکنون دو درخواست مورد پذیرش قرار گرفته و ۱۳ درخواست دیگر نیز در راه است.

 

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری