0
0

مشکلات بانکی مانع بزرگ برای تجارت با ایران/ هند سازوکار پرداخت از طریق شخص ثالث را دنبال می‌کند

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۳/۲۷کد خبر: 119776
بانک‌ها تراکنش صادرات به کشورهایی که در فهرست تحریمی آمریکا قرار دارد را انجام نمی‌دهند بنابراین هند برای مبادله با ایران سازوکار پرداخت از طریق شخص ثالث را دنبال می‌کند تا بر اساس آن پول معامله را از کشورهای دیگری دریافت کنند.

عصر بانک؛به گزارش فارس، وازتخانه‌های بازرگانی و خدمات مالی هند تصمیم گرفتند تا یک کارگروه مشترک برای حل مشکلات صادرکنندگان هندی نظیر پرداخت‌ها از طریق شخص ثالث تشکیل دهند.

 

هفته گذشته وزیر بازرگانی هند این موضوع را با وزارتخانه خدمات مالی و بانک مرکزی این کشور مطرح کرده است.

 

صادرکنندگان کالاهای هندی به کشورهایی به ویژه ایران، عراق، سودان، زیمباوه و کنگو با برخی موانع بانکی روبرو هستند.

 

بر اساس سازوکار پرداخت از طریق شخص ثالث برای مثال، شرکت‌هایی که به آفریقا صادرات انجام می‌دهند، پول خود را از دبی، سنگاپور، هنگ کنگ و لندن دریافت می‌کنند.

 

صادرات به کشورهایی که در فهرست تحریمی اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا قرار دارد، با مقاومت بانک‌هایی مواجه می شود که تمایلی به تسهیل تراکنش‌های این معاملات ندارند.

 

یک مقام هندی در این رابطه گفت: «ازآنجایی‌که یک پتانسیل بزرگ صادراتی در این کشور وجود دارد، چندین موضوع بانکی در رابطه با ایران وجود دارد که باید حل شود.»

 

وزارت بازرگانی هند به دنبال ایجاد روابط بانکی با ایران برای معاملات یورویی است. همچنین این وزارتخانه تلاش‌هایی را برای گشایش کانال‌های بانکی هندی در کشورهایی که با ایران روابط بانکی دارند، اغاز کرده است.

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری