0
0

دیدار با روحانی چرا عارف را عصبانی کرده است؟

۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۴/۲۴کد خبر: ۱۲۰۸۳۳
اعتماد نوشت؛برخی رسانه‌ها کوشیدند تا مخاطب سخنان انتقادی رییس شورای عالی اصلاح‌طلبان درباره پایبندی به رای مردم را رییس‌جمهور بدانند؛ عارف با منتخبان شورای تهران بود یا روحانی؟

عصر بانک؛ اعتماد نوشت؛ بی‌شک توفیق جریان اصلاحات در چند انتخابات اخیر مرهون سازماندهی تشکیلاتی فعالان سیاسی در قالب شورای عالی  سیاستگذاری است. این سازماندهی نوپا که اول بار در انتخابات مجلس شورای اسلامی حرکت خود را آغاز کرد با وجود همه ایرادات توانست زمینه وحدت طیف‌های مختلف این جناح را فراهم کند.

 

بارها نیز برای ماندگاری و بهبود این تشکل یافتگی آسیب‌شناسی‌هایی انجام شد و تغییراتی در ساختار آن به وجود آمد. اگرچه نتوانست نظر منتقدان را به طور کامل جلب کند و هنوز هم هستند اصلاح‌طلبانی که به سازوکار شورای عالی سیاستگذاری نقدهایی دارند. یکی از این موارد، ابهاماتی بود که از نحوه بستن لیست اصلاح‌طلبان در شوراهای اسلامی شهر و روستا وارد شد. همین بود که شورای عالی  سیاستگذاری روز پنجشنبه ٢٢ تیرماه اعضای منتخب اصلاح‌طلب در شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور را گرد هم آورد تا در خصوص راهبرد‌ها و  سیاستگذاری‌های این نهاد انتخابی هم اندیشی صورت گیرد. در این گردهما‌یی که در سالن تلاش تهران برگزار شد، چهره‌هایی چون محمدرضا عارف، محسن هاشمی، حجت‌الاسلام موسوی‌لاری، الهه کولایی، احمد مسجدجامعی، شهربانو امانی، محمود میرلوحی، فرج کمیجانی، مرتضی مبلغ، محمدرضا تابش، الویری و شهاب طباطبایی حضور داشتند. در این مراسم محمدرضا عارف، رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بر لزوم ارتباط بین اصلاح‌طلبان و دولت تاکید کرد و از روحانی خواست تا در مسائل مختلف با شورای عالی  سیاستگذاری به عنوان سازمان تشکیلاتی اصلاح‌طلبان مشورت کند. همچنین موسوی لاری، نایب‌رییس شورای عالی از اصلاح برخی نواقص در سازوکار شورای عالی  سیاستگذاری خبر داد. مرعشی، عضو هیات رییسه شورای عالی نیز در این مراسم بر لزوم کنترل تشنج‌ها و اختلافات در شوراهای شهر توسط شورای عالی  سیاستگذاری به عنوان تشکیلات مادر تاکید کرد.

 

عارف: انتظارمان از روحانی مشورت  با شورای عالی

 

رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان معتقد است که نتیجه سه انتخابات پیشین و سه گام برداشته شده توسط شورای عالی  سیاستگذاری نشان می‌دهد که مردم به جریان اصلاحات اعتماد دارند. عارف عنوان کرد: از همراهی و همدلی همه شورای اصلاح‌طلبان در استان‌ها، تشکر می‌کنم دستاورد بزرگ ما در دهه ۹۰ شورای عالی بود، این شورا در دو مرحله انتخابات سعی کرد در کار استان‌ها دخالتی نکند.

 

او ادامه داد: به منتخبان شورا‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها تبریک می‌گوییم. تشکیل شورا یکی از دستاوردهای مهم دولت اصلاحات است که باید حفظ شود و به تعهدات خود عمل کنیم، شورا‌ها پارلمان‌های محلی هستند. عارف در ادامه بیان کرد: نمی‌خواهم مسائلی که در انتخابات قبل از سال ۹۰ داشتیم مطرح کنم، به طور طبیعی در سال ۹۱ و آرام آرام حضور پیدا کردیم و به رویکرد اعتمادسازی با مردم به خصوص بعد از حوادث سال ۸۸ که اتفاق افتاد، رسیدیم. رییس فراکسیون امید گفت: فاصله‌ای بین گفتمان امام و اصلاحات نمی‌دانیم و مردم به خوبی به این امر واقف هستند. پیروزی ما با عقل و تدبیر بود و ما روغن ریخته را نذر امامزاده نکردیم. او در ادامه افزود: در جلساتی که با سید محمد خاتمی و نخبگان داشتیم به این نتیجه رسیدیم تا با توجه به مطالبات و انتخابات ۸۴ یک صدا باید از اصلاحات بیرون بیاید که نتیجه‌اش شورای عالی شد.

 

عارف عنوان کرد: همه از شورای عالی  سیاستگذاری حمایت کردند که در ذات اصلاحات است، شما خود و منافع حزبی را کنار گذاشتید. او تاکید کرد: همه جلسات با اجماع برگزار می‌شود و نتیجه‌اش را در سال ۹۴ دیدیم. در شرایطی که رقیب نشان می‌داد پیروزی ما در سال ۹۲ حاصل مدیریت بود؛ نه تدبیر و گفتمان اصلاحات، مردم آمدند تا مسیر اصلاحات را که در سال ۹۰ شروع شده بود، تایید کنند. عارف یادآور شد: نتیجه عملکرد ما فراکسیون امید در مجلس است، نمی‌خواهم از مظلومیت اصلاحات بگویم. شما منتخبان استان‌ها نقش این فراکسیون را دیده‌اید. فراکسیون امید فراکسیونی موفق و منسجم بود و حداقل اکثریت منتخب شوراها نقش این فراکسیون را در تایید صلاحیت خودشان در برگزاری انتخابات شوراها می‌دانند، بنابراین ما ایستادیم و نتیجه‌اش این شد که اکثریت هیات نظارت مرکزی از آن ما شد. وی در ادامه به انتخابات اعضای کمیسیون ماده ١٠ احزاب اشاره کرد و گفت: ترکیب طوری بود که اگر دو نماینده از اصلاح‌طلبان بودند ما می‌توانستیم اکثریت را داشته باشیم و اگر یک نفر از ما می‌شد ما در اقلیت می‌شدیم، ما ایستادیم و هر دو نماینده از فراکسیون امید شد و نتیجه‌اش را بعضی اعضا که سال‌ها پرونده‌شان در وزارت کشور مانده بود حس کردند، البته گاهی اوقات وقتی پیروز می‌شوند، یادشان می‌رود. رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: ما از برخی دوستان گلایه می‌کنیم در برخی مواضعی که گرفته می‌شود نشان می‌دهد که گاهی یادشان می‌رود کجا بودند و باید قدرشناس باشید.

 

او در ادامه با بیان اینکه شعار ما اصلاحات است، گفت: ما قصد اصلاح امور را داریم که برخی اصلاحات را انجام دادیم و یک نمونه را می‌گویم، اعضای حقیقی و حقوقی که برابر بودند احزاب اعتراض کردند و نتیجه‌اش این شد که ما اعضای حقوقی را نصف کردیم. عارف تاکید کرد: در گام سوم ما لیست را بر اساس شورای عالی بستیم، این گام برای ما مهم بود و اگر پیروز نمی‌شدیم به قبل از سال ۹۲ باز می‌گشتیم. نماینده مردم تهران ادامه داد: در شورای عالی دو کار مهم پیش رو داشتیم، پیروزی در انتخابات سال ۹۶ و ادامه گفتمان اصلاحات که به اتفاق آرا آقای روحانی رای آورد، نتیجه انتخابات اتفاقی نبود بلکه نتیجه شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی بود. عارف تاکید کرد: حادثه تهران در کلانشهر‌ها تکرار شد، خیلی‌ها فکر می‌کردند که با عملکرد ضعیف، مردم اقبالی نشان ندهند اما مشاهده کردید که فاصله رای جوان ارزنده لیست ما در شورای شهر با جریان مقابل ۴۰۸ هزار رای بود. او ادامه داد: اگر ما را دنبال نخود سیاه نفرستند قصد ما کمک کردن و ادامه راه است. عارف گفت: بعد از پیروزی از تمامی نخبگان خواستیم که نقد را انجام دهند، ما قصدمان ادامه وحدت است.

 

رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: تا چندی پیش هجمه علیه فرد که مهم نبود اما حالا به جریان است، حتی برچسب دیکتاتوری زدند کسانی این برچسب را می‌زنند که خودشان در دوره گذشته در شورا بودند. ما که گفتیم از نقد استقبال می‌کنیم، به دوستان هم گفتم در خانه‌ام به روی شما باز است چرا در فضای مجازی گفتمان کنیم. او خاطرنشان کرد: اصل حفظ انسجام است، اگر با هم باشیم پیروز می‌شویم، قبل از سال ۹۲ را یادآوری می‌کنم، فضا یادتان هست، نگذاریم برگردیم. سال ۹۸ و ۱۴۰۰ برای ما مهم است. عارف با اشاره به انتقادات به شورای جدید گفت: استراتژی ما این بود که تمامی کرسی‌ها را به دست بیاوریم، این بیست و یک نفر افراد برجسته‌ای هستند و ما تلاش کردیم سهمیه‌ای برای زنان و جوانان هم بگذاریم. او تاکید کرد: انگیزه برخی رسانه‌ها در هجمه به شورای عالی برای ما مشخص است. امیدوارم مجبور نباشیم روزی این انگیزه‌ها را بازگو کنیم. عارف ادامه داد: ما اصرار داشتیم نگاه تخصصی در لیست باشد و وقتی به تک‌تک افراد لیست نگاه می‌کنیم به آن افتخار می‌کنیم. رمز ماندگاری ما اخلاق و سکوت است و جواب هم گرفتیم. البته در جاهایی هم باید روشنگری کرد. کشاندن مسائل به رسانه‌ها چه دلیلی دارد؛ همه می‌توانند مسائل را بیان کنند اما لزومی ندارد. او با تاکید بر اینکه باید از ۲۱ نفر حمایت کنیم، گفت: باید نشان دهیم که مردم درست تصمیم گرفتند. آنچه امروز مردم از ما می‌خواهند این است که اگر در سه نهاد حضور داریم موثر باشیم بنا نیست کسی دخالت در کار شورا کند.

 

رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: نمود خروجی این گفتمان در رویداد بعدی سال ۹۸ نشان‌دهنده عملکرد شورا‌ها است. رفتار تک‌تک ما باید بر اساس منافع ملی باشد. خروجی شورا‌ها چون زود خود را نشان می‌دهد از جمله اهداف است.

 

عارف خاطرنشان کرد: در انتخابات اردیبهشت هیچ شکی نیست که پیروزی روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است. خواهش ما در آستانه تشکیل دولت دوازدهم همراهی و هماهنگی با فراکسیون امید است و هیچ سهم‌خواهی نخواهیم داشت. انتظارمان از روحانی این است با شورای عالی اصلاح‌طلبان مشورت کند. او با بیان اینکه ما سه گام را درست برداشتیم و امیدواریم گام چهارم را بهتر‌برداریم، گفت: انتخابات مهم بعدی اسفند ۹۸ است و باید درست حرکت کنیم. خواهش ما از شورای استان‌ها تلاش برای حفظ انسجام است. این انسجام ما را به پیروزی می‌رساند. به شورای شهر هم توصیه می‌کنیم که به صورت ادواری این جلسات را ادامه دهیم.

 

موسوی‌لاری: ادامه کار شورای عالی با رفع نواقص

 

نایب‌رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان معتقد است که در این برهه زمانی که تمایل مردم به جریان اصلاحات است، نباید کاری کنیم که مردم از این جریان ناامید شوند.

 

در گزارشی که ایسنا از این مراسم منتشر کرد، عبدالواحد موسوی‌لاری اظهار داشت: ترکیب شوراهای حاضر ترکیبی کشوری است، بالاخره جریان اصلاحات در قالب شوراهای استانی تلاش کرد چهره‌هایی که می‌توانند امور را به خوبی انجام دهند، انتخاب کنند. وی با بیان اینکه « آنچه کارساز است، رای مردم است» گفت: شوراهای اصلاحات تصمیم‌ساز کشور را هم می‌توان فرع موضوع قرار داد. مهم حرکت جریان اصلاحات است. از سال ۹۲ تصمیم گرفتیم گام به گام پیش برویم با تکیه بر خرد جمعی که تا سال ۹۶ هم ادامه داشت. باید ضعف‌های‌مان را ببینیم و خارج از حب و بغض حزبی نقد کنیم.

 

وی گفت: در این شش سال احزاب نقش اول را داشتند و باید مشخص شود چه جایگاهی دارند. مرکز در انتخابات نقش هماهنگ‌کننده را داشت و استان‌ها خود تصمیم‌گیرنده بودند که باید این موضوعات مورد ارزیابی قرار گیرند. جریان‌ها نمی‌توانند وقتی کار را آغاز کردند نیمه‌کاره آن را رها کنند، انتخاب مردم پله اول بوده است و منتخبان بعد از وارد شدن به شورا نباید این را فراموش کنند. نایب‌رییس شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در این سخنرانی خبر داد که در جلسه شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مقرر شد این شورا کارش را ادامه دهد اما نواقص را اصلاح کند. وی ادامه داد: در حال حاضر روی نقطه ارزیابی قرار داریم، باید بگویم که انتخابات تمام شده و نباید بحث کنیم چه بود و چه شد و چرا فلان آقا انتخاب شد؟شوراها در جمهوری اسلامی بسط‌دهنده حضور مردم هستند و تعریف روشن از مردم‌سالاری را می‌توان در شوراها مشاهده کرد. وی با اشاره به دلایل شکل‌گیری شوراهای شهر و روستا گفت: شکل‌گیری شوراها خودش یک مساله و پاسخ به نیاز مردم بود اما عده‌ای دوست نداشتند که این روند ادامه پیدا کند. باید حرمت شوراها حفظ شود، احترام امامزاده به متولی‌اش است، خود اعضا باید کاری کنند که این اتقاق بیفتد. مشاجرات درونی که نمونه‌اش را در شورای اول دیدیم نباید اتفاق بیفتد، اختلاف سلیقه عادی است. موسوی‌لاری سپس گفت: هیچ مجموعه‌ای به اندازه شوراها نمی‌تواند مردم سالاری را اینچنین به نمایش بگذارد. از روزی که تصمیم گرفتیم این مساله را به عنوان خط و مشی جریان اصلاحات دنبال کنیم می‌دانستیم که شوراها پاسخ به خواست مردم بود که عده‌ای نمی‌خواستند این کار به انجام شود. شورای عالی  سیاستگذاری اصل و شوراهای شهر و روستا فرع هستند که همه آنها از دیدگاه‌ها و نظرات مختلفی تشکیل شدند. ما این اصل را پذیرفته‌ایم و گفتیم این شورا فقط مدیر شهری و شهرساز نمی‌خواهد. بلکه یک مجموعه‌ای از تخصص‌ها را لازم دارد. وی ادامه داد: دوستانی که وارد شورا شدند از احزاب مختلف و با دیدگاه‌های مختلف هستند. این تکثر را باید قبول کنیم. مردم بلوغ سیاسی خود را نشان دادند. نباید نمایندگان طوری رفتار کنند که مردم ناامید شوند. این حرف‌ها را بر اساس تجربه‌ای که از شورای اول داشتیم می‌گویم. وی تهران را شهری ورشکسته خواند و گفت: شورای جدید یا باید با  همین وضعیتی که شهرداری برای تهران ایجاد کرده است کار را ادامه دهد یا اصلاحاتی انجام دهد که البته در خیلی موارد هم نمی‌تواند شرایط را تغییر دهد. شورا در نخستین کار خود باید شهرداری را انتخاب کند که دنبال ماجراجویی سیاسی نباشد و مردم به آنها آفرین بگویند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تصمیمات شوراهای استان‌ها بر شهرستان‌ها اثر می‌گذارد، باید شوراهای فرادستی را جدی تلقی کنیم. شورای عالی استان‌ها نهادی است که در حوزه فعالیت‌های شهری همتراز دولت است و می‌تواند لایحه به مجلس بدهد. خود نمایندگان مجلس این فرصت را ندارند. من از شوراهای اصلاح‌طلبان و هم شوراهای مراکز استان خواهش می‌کنم شوراهای فرادستی را جدی بگیرید. با همان نگاهی که مردم به ریاست‌جمهوری و شوراها رای دادند ادامه کار دهید. وی در پایان گفت: اکثریت مردم، بالای ٦٠ درصد جریان اصلاحات را قبول کرده، البته افرادی داریم که یک پیام کوچک‌شان در جهت‌دهی مردم تاثیر دارد. مردم در جهت‌گیری‌های خود با اصلاحات مانوس هستند. روش اعتدالی جریان نیست بلکه یک روش است که یا در جریان اصلاحات قرار می‌گیرد یا در جریان اصولگرا فعالیت می‌کند. مهم این است که الان مردم به این گفتمان عنایت دارند. ترکیب شوراهای فرادستی و شوراهای کوچک باید طوری باشد که خواست مردم انجام شود.

 

مرعشی: لزوم کنترل اختلافات در شوراها توسط شورای عالی

 

یک عضو حزب کارگزاران معتقد است که امروز فرصت برای بازسازی نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی و شکستن بن‌بست‌ها فراهم شده است. حسین مرعشی گفت: چه کسی فکر می‌کرد که بعد از سال ۸۸، بن‌بست‌های به وجود آمده بشکند تا دوباره بتوانیم در صحنه حضور پیدا کنیم.


وی افزود: در شوراهای شهر با وجود انتقاداتی که به لیست‌های ما وجود داشت، کف رای ما با راس آن ۴۰۰ هزار رای است و این در حالی است که فاصله بین آخرین منتخب ما ونخستین کسی که از جریان مقابل بوده، ۶۰۰ هزار رای است و این نشان از اقبال مردم به جریان اصلاحات است که در حفظ و صیانت از نظام تاثیرگذار خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: ما همانطور که در قالب جبهه اصلاح‌طلبان رای آوردیم باید همین راه را ادامه دهیم؛ چراکه هیچ کدام از احزاب اصلاحات نمی‌توانند به تنهایی نقش و تاثیر یک جبهه را داشته باشند. وی گفت: هیچ تردیدی در جبهه اصلاحات وجود ندارد که ما باید منتخبان مردم در شوراها را کمک و از آنان پشتیبانی کنیم اما حتما منتخبان شوراها هم کنترل هرگونه تشنج و اختلاف را لازم خواهند دانست و به تشکیلات مادر این حق را خواهند داد که این کنترل را انجام دهند.

 

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: آقای روحانی پیش از کارزارهای انتخاباتی در میان نخبگان و شخصیت‌های کشور مقبولیت داشت اما بعد از انتخابات محبوبیت ایشان در میان مردم نیز افزایش یافت و ما انتظار داریم که محبوبیت ایشان افزایش یابد و تقویت و حفظ شود که پشتوانه‌ای برای نظام هم خواهد بود و همه مشاورین آقای روحانی باید به این موضوع توجه داشته باشند. وی در پایان تاکید کرد: در شوراهای اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها نیز باید همکاری‌ها را گسترش دهیم و به این موضوع توجه داشته باشیم که این همکاری‌ها باید جایگزین کشمکش‌ها شود تا بتوانیم راه خودمان را به درستی ادامه دهیم.

 

شکوری‌راد: ارجحیت منافع جریان اصلاحات

 

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران معتقد است آنچه به ما کمک می‌کند همگرایی‌مان را حفظ کنیم این است که باید اهداف شخصی و حزبی خود را زمانی که آنها مخل منافع جریان اصلاحات هستند، کنار بگذاریم تا منافع فرعی بر منافع جریان اصلاحات سایه نیندازد. علی شکوری‌راد با بیان اینکه «بزرگ‌ترین سرمایه ما همگرایی است و محور این همگرایی هم سیدمحمد خاتمی است»، اظهار داشت: کسانی اصلاح‌طلب واقعی هستند که در راستای محورهای اصلی اصلاحات عمل می‌کنند.

 

وی افزود: انتخابات اخیر هم می‌توانست موجب همگرایی شود و هم باعث اختلاف باشد به طوری که اگر ما در انتخابات شوراها دچار مشکلات درونی می‌شدیم بر انتخابات ریاست‌جمهوری تاثیر مخرب می‌گذاشت و اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری اختلاف پیش می‌آمد، انتخابات شوراها تحت تاثیر آن قرار می‌گرفت ولی ما انتخاباتی را پشت سر گذاشتیم که با مدیریت درستی که جریان اصلاحات برقرار کرد و با درایت آقای روحانی، پیروزی‌‌مان را در پی داشت. وی ادامه داد: آنچه به ما کمک می‌کند این همگرایی را حفظ کنیم این است که بدانیم این ما هستیم که مدافع منافع ملی و حفظ نظام هستیم و در سطح دیگر باید اهداف شخصی و حزبی خود را زمانی که آنها مخل منافع جریان اصلاحات هستند، کنار بگذاریم و منافع فرعی نباید بر منافع جریان اصلاحات سایه بیندازد. دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در پایان تاکید کرد: من از آقای عارف، موسوی‌لاری و مرعشی که با عملکرد خود در انتخابات اخیر سبب شدند این همگرایی حفظ و تقویت و به نتایجی موفقیت‌آمیز در انتخابات اخیر منجر شود، سپاسگزاری می‌کنم.

 

صدراعظم نوری: اختلافات را کنار بگذاریم

 

زهرا صدراعظم نوری، عضو هیات رییسه شورای عالی  سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: امروز اصلاحات در شرایطی است که از بیرون نمی‌توان به آن آسیب زد و امیدواریم با همکاری و روحیه تعامل، اختلافات را کنار بزنیم و شاهد ادامه روندی باشیم که از سال ۹۲ آغاز شد تا بتوانیم درسال ۹۸ و ۱۴۰۰ نیز شاهد پیروزی بزرگی باشیم. زهرا صدراعظم نوری اظهار داشت: انتخابات ۹۶ نشان داد اصلاحات بیش از گذشته زنده و پایدار است و امروز به بلوغ رسیده و تفکر اصلاح‌طلبی در رفتار تجلی یافته است. تجربه‌های تلخ سال‌های ۸۴ و ۸۸ امروز با عقلانیت به نتیجه خوبی انجامید و منجر شد به موفقیت‌های بزرگی در سال‌های ۹۲، ۹۴ و ۹۶ برسیم. وی با تاکید بر نقش سیدمحمد خاتمی در موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر، ادامه داد: در حال حاضر توانسته‌ایم وحدت ارزشمندی را خلق کنیم و شاهد تعامل بیشتری میان اصلاح‌طلبان و توده مردم هستیم و در شورای عالی  سیاستگذاری نیز با حضور آقای محمدرضا عارف و با همکاری همه توانستیم به نتایج خوبی برسیم.

 

وی ادامه داد: امروز اصلاحات در شرایطی است که از بیرون نمی‌توان به آن آسیب زد و امیدواریم با همکاری و روحیه تعامل، این اختلافات را کنار بزنیم و شاهد ادامه روندی باشیم که از سال ۹۲ آغاز شد تا بتوانیم درسال ۹۸ و ۱۴۰۰ نیز شاهد پیروزی بزرگی باشیم. این منتخب شورای شهر تهران در دوره پنجم، با اشاره به فعالیت‌های اصلاح‌طلبان در شهرستان‌ها و استان‌ها اظهار داشت: کمبود برخی امکانات مانع فعالیت اصلاح‌طلبان نشد و ثمره تلاش آنها را می‌توانیم در دو موفقیت بزرگ یعنی پیروزی روحانی و اکثریت اصلاح‌طلبان در شورای شهر ببینیم. وی افزود: براساس آمار، اصلاح‌طلبان توانستند در مراکز استان‌ها ۵۶ درصد کرسی‌های شورای شهر را به دست آورند. یعنی ۱۸۷ نفر اصلاح‌طلب به شورای شهرهای مرکز استان راه یافته‌اند. در این میان اصولگرایان فقط ۲۶ درصد کرسی‌ها را تصاحب کرده‌اند و ۲۰ درصد باقی نیز برای افراد مستقل است که در حال حاضر امیدواریم که با روحیه مدارا دوستان مستقل را نیز همراهی کنیم. وی  تاکید کرد: اصولگرایان فقط در یک استان رای مطلق آوردند و در ۱۸ استان اکثریت اعضای شورای شهر اصلاح‌طلبان هستند که در این شرایط شوراها در بدنه دولت با یکدیگر همراهند و می‌توانیم بیش از پیش به مردم خدمت کنیم.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری