0
0

باج افزار جدید اندرویدی‌ها را تهدید می‌کند

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۴/۲۶کد خبر: 120941
باج افزار اندرویدی جدیدی در برنامه‌های فروشگاه آنلاین گوگل پلی مخفی شده که قربانیان را تهدید به ارسال اطلاعات خصوصی آنان برای افراد فهرست تماس می‌کند.

عصر بانک؛ درحالی‌که اکثر برنامه‌های باج افزار داده‌های کاربران را رمزگذاری و قفل گذاری کرده و تنها در ازای دریافت پول دسترسی مجدد به آنها را ممکن می‌کنند، این باج افزار جدید از روش جدیدی برای ترساندن افراد و اخاذی از آنها استفاده می‌کند. اولین بار شرکت امنیتی مک آفی این باج افزار را که «لیکرلاکر» نام دارد، شناسایی کرده است. این باج افزار در دو برنامه موجود در گوگل پلی شناسایی شده که عبارت است از Wallpapers Blur HD و  Booster & Cleaner Pro. هر دو برنامه از جمله برنامه‌های محبوب در گوگل پلی هستند و تا به حال هزاران بار بارگذاری شده‌اند و لذا به نظر می‌رسد افراد زیادی از جمله قربانیان این باج افزار جدید باشند.

 

باج افزار لیکرلاکر بعد از فعال شدن تمامی عکس ها، پیامک ها، سوابق تماس، پیام‌های فیس‌بوک، سابقه استفاده از مرورگر کروم، ایمیل‌ها و داده‌های مربوط به موقعیت مکانی را از گوشی کاربر جمع‌آوری و تهدید می‌کند که این اطلاعات را برای افرادی که نامشان در فهرست تماس گوشی هر فرد است، ارسال می‌کند. LeakerLocker صفحه اصلی گوشی را قفل می‌کند و با توجه به سطح دسترسی بالای تعریف شده در دو برنامه فوق‌الذکر می‌تواند به راحتی داده‌های خصوصی کاربران را سرقت کند. LeakerLocker برای فعالیت نیازی به استفاده از آسیب‌پذیری‌های سیستم‌عامل اندروید ندارد و مالکان گوشی‌ها را تهدید می‌کند ظرف 72 ساعت 50 دلار به یک شماره کارت اعتباری واریز کنند؛ در غیر این صورت داده‌های خصوصی آنها برای افراد موجود در فهرست تماس ارسال می‌شود. گوگل می‌گوید از موضوع آگاه شده و در حال بررسی موضوع است. مک آفی هم به کاربران توصیه کرده از نصب این دو برنامه آلوده و دیگر برنامه‌های مشکوک خودداری کنند.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:باج افزار
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری