0
0

سفر زمینی با سرعت هزار کیلومتر بر ساعت

۱۷:۰ - ۱۳۹۶/۵/۲۰کد خبر: 125857
ایلان ماسک در حال ساخت هایپرلوپی است که می توان در آن با سرعت ۹۶۵ کیلومتر بر ساعت و حتی بیشتر حرکت کرد.

عصر بانک؛چهار سال پیش بود که مالک شرکتهای بزرگی همچون اسپیس ایکس و تسلا ایده خلاقانه هایپرلوپ یا همان حرکت با سرعت زیادی در دل تونلهای مخصوص لوله ای شکل را مطرح کرد. ایلان ماسک شرکتها و محققان زیادی از سراسر جهان را بر آن داشت تا بر روی آن کار کنند.

 

حالا اما خبر می رسد که ایلان ماسک در قالب شرکت Boring Company خود وارد عمل شده و پروژه ساخت هایپرلوپ را با جدیت و سرعت دنبال می کند.

 

ماسک در تازه ترین اظهار نظر خود درخصوص این موضوع اعلام کرد که موافقت ضمنی دولت آمریکا را برای ساخت چنین پروژه ای در حد فاصل نیویورک تا واشنگتن کسب کرده و در عین حال تأیید کرده که این پروژه توسط شرکت Boring Company ساخته خواهد شد.

 

یکی از سخنگویان این شرکت هم اعلام کرد که Boring Company در نظر دارد تا تونلهای پروژه هایپرلوپ را با هدف جابجایی بسیار سریع و کم هزینه بسازد . قرار است در این تونلها سیستمهای حمل و نقل سرعت بالا نصب و راه اندازی شود.

 

بر اساس جزئیاتی که توسط این سخنگو منتشر شده، در اکثر این تونلها امکان حرکت با سرعت حدود 200 کیلومتر بر ساعت وجود دارد و در مسیرهای مستقیم طولانی نظیر نیویورک تا واشنگتن، شرایط برای حرکت با سرعت بیش از 950 کیلومتر بر ساعت هم فراهم می شود.

 

اکنون کارشناسان معتقدند که با در نظر گرفتن اختصاص میلیونها دلار بودجه، موافقت دولت آمریکا و حضور پرانرژی و انگیزه ایلان ماسک، پروژه ساخت هایپروپ عملی خواهد شد.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری