0
0

رکوردشکنی ارزش بیت‌کوین

۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۵/۲۴کد خبر: 126003
وضعیت بازار ارزهای رمز پایه یا cryptocurrency را تنها می‌توان با واژه «مضحک» توصیف کرد. بیت‌کوین حالا با عبور از مرز ۴۰۴۴ دلار، رکورد تازه‌ای در تاریخ خود ثبت کرده است.

عصر بانک؛بیت‌کوین، با ارزش‌ترین و معتبرترین ارز دیجیتال، از ماه دسامبر سال گذشته تاکنون نوسان‌های حبابی فراوان داشته است. بیت‌کوین حالا با عبور از مرز 4044 دلار، رکورد تازه‌ای در تاریخ خود ثبت کرده است.  این تغییر به این معنی است که اگر کسی در تاریخ اول ژانویه مبلغ 973 دلار بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده باشد، امروز سود 315درصدی به سرمایه وی تعلق می‌گیرد که در سال سوددهی 900 درصدی را شامل خواهد شد! امسال، سال نه چندان جذابی برای کل بخش ارزهای مرزپایه بوده است و موسسات اصلی، تاثیرگذار و بزرگی مانند بانک آمریکا و مایکروسافت، پروتکل‌های امنیتی جدیدی برای زنجیره بستکی تحت پوشش خود اعمال کردند. افزایش ارزش بیت‌کوین با در نظرگرفتن ارزش دیگر ارزهای مرز پایه، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، به خصوص که ارزش ارزهایی مانند Ethereum و Litecoinنیز اخیرا با کاهش روبه‌رو بوده است.

 

این تفاوت البته مفید است زیرا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ارزهای رمزپایه، بین سیستم‌های رقابتی مختلف انتخاب‌های دقیق و حساب شده‌ای انجام می‌دهند. وضعیت بیت‌کوین در هفته‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و نرم‌افزار Segwit2x نیز قرار است به زودی ارتقای اساسی پیدا کند و اعمال شود. نرم افزار Segwit2x به بیت‌کوین کمک می‌کند تا برای معاملات فردی بیشتر کارآیی داشته باشد و همچنین برای خدمات ثانویه نیز نوعی پشتیبانی مالی محسوب شود. شکی نیست که میزان زیادی پول کاذب در حال تبدیل شدن به بیت‌کوین است، اما سرمایه داران بیت‌کوین نیز قرار نیست پشتیبانی از سرمایه خود را به این آسانی رها کنند.

 

/دنیای اقتصاد

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری