0
0

تهدید به سرنگونی هواپیماهای مسافربری قطر/ شکایت دوحه به سازمان ایکائو

۲۰:۰ - ۱۳۹۶/۵/۲۹کد خبر: 127203
درپی تهدیدهای رسانه‌ای کشورهای تحریم‌کننده قطر مبنی بر سرنگونی هواپیماهای مسافربری این کشور، مسئولان قطری به سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت کردند.

عصر بانک؛به گزارش تسنیم، وزارت حمل‌ونقل قطر به سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی (ایکائو) شکایت و در آن چهار کشور تحریم‌کننده قطر یعنی عربستان، مصر، بحرین و امارات را متهم کرد که از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی خود، مسافران هواپیماهای قطری را "دچار ترس و وحشت" می‌کنند.

 

وزارت حمل‌ونقل قطر در بیانیه خود آورده است: دفتر دائم قطر در ایکائو نامه رسمی قطر را تحویل رئیس هیئت مدیره ایکائو و نمایندگان کشورهای عضو کرد. این نامه درباره اقدام کشورهای محاصره کننده دوحه ــ از طریق کانال‌های تلویزیونی خود ــ برای ارعاب مسافران است.

 

این بیانیه افزود: ارعاب مسافران از طریق گزارش شبکه تلویزیونی العربیه عربستان در نهم ماه اوت انجام شد. این شبکه در گزارش خود از آنچه آن را حق کشورهای تحریم کننده در سرنگون کردن هواپیماهای مسافربری قطری در صورت پرواز بر فراز آسمان این کشورها خواند، سخن گفت.

 

وزارت حمل‌ونقل قطر در بیانیه خود این گزارش را نقض آشکار و خطرناک معاهدات و توافقنامه‌های بین المللی به‌ویژه توافقنامه سال 1944 شیکاگو و توافقنامه خدمات عبور هوایی (ایاستا) و قانون هوایی بین المللی دانست.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری