0
0

قطع همکاری فوتبال سوریه با ایران به خاطر حجاب!

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۶/۲۰کد خبر: 132056
روزنامه همشهری در گزارشی مدعی شد سوریه‌ای‌ها با این بهانه که تماشاگران پرتعدادی قرار است برای بازی پلی آف به کشور ثالث سفر کنند و تماشاگران زن این کشور برای سفر به ایران و حضور در استادیوم با محدودیت روبه‌رو هستند، قصد دارند کشور دیگری را به عنوان میزبان انتخاب کنند.

عصر بانک؛ این روزنامه در تیتری با عنوان «سوریه با ایران به هم زد» در ادامه گزارشش نوشت: رییس فدراسیون فوتبال سوریه روز گذشته به خبرنگاران کشورش گفته که با دعوتنامه رسمی چند کشور از جمله عمان برای میزبانی بازی پلی آف روبه‌رو شده و دو رییس فدراسیون قطر و امارات هم با او تلفنی صحبت کرده‌اند تا امکان میزبانی از این مسابقه حساس را داشته باشند. قرار است تماشاگران سوری زیادی برای تماشای بازی پلی آف به کشور میزبان مسابقه سفر کنند و به همین دلیل کشورهای زیادی در منطقه تمایل دارند تا این امکان مالی را مهیا کنند. نکته جالب اینکه در بازی‌های قبلی سوریه که با استقبال کم سوری‌ها همراه بود،‌کشور ایران میزبان مسابقات این تیم بود. در دو نوبت حتی عدم امکان مالی سوریه‌ای‌ها برای برپایی اردوی پیش از بازی باعث شد تا فدراسیون ایران مساعدت زیادی برای این تیم انجام دهد و در بعضی قسمت‌های سفر،‌هزینه‌ای این تیم را هم تامین کند اما با رسیدن سوریه به پلی‌آف، این کشور دیگر تمایلی به سفر تهران ندارد و ترجیح می‌دهد در یکی از کشورهای عمان،‌قطر یا امارات از استرالیا پذیرایی کند. گفته می‌شود یکی از دلایلی که سوریه تمایلی به حضور دوباره در ایران ندارد، حاشیه‌های مربوط به بازی آخر این تیم با تیم کشورمان و درگیری‌های لفظی مربیان و مسوولان دو کشور برای این بازی بود. همچنین امکان سفر بانوان به ایران برای تماشای مسابقه به راحتی امکان پذیر نیست و پوشش بانوان سوری برای حضور در استادیوم آزادی بر اساس قوانین کشورمان باید صورت بگیرد؛‌ موضوعی که با مخالفت سوریه‌ای‌ها همراه بوده و به همین دلیل این کشور قصد دارد در جایی به جز ایران میزبان استرالیا شود.

 

این روزنامه در خبر دیگری گفت که وکلای ازبکستان که مدعی تبانی در به ثمر رسیدن گل دوم سوریه هستند همچنان به پیگیری شکایت در مقر کنفدراسیون آسیا ادامه می‌دهند. ازبکها خوشبین هستند که با کسر امتیاز ایران و سوریه بتوانند جواز صعود به پلی آف جام جهانی را بدست آورند.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

برچسب‌ها:فوتبال سوریه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری