0
0

ربات ها تا یک دهه دیگر مدیرعامل شرکت می شوند

۲۳:۰ - ۱۳۹۶/۷/۱۶کد خبر: 137944
کارشناسان بر این باورند که ظرف یک دهه آینده شاهد فعالیت ربات ها به عنوان مدیرعامل شرکت ها و موسسات مختلف خواهیم بود و انسان ها باید دستورات آنها را اجرا کنند.

عصر بانک؛به گزارش تک نیوز ورلد، تلاش برای تولید نمونه های اولیه ربات های هوشمند که از قابلیت تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری در سطوح عالی برخوردار باشند، مدتی است آغاز شده و موتور هوشمند واتسون شرکت آی بی ام برای طراحی رباتی موسوم به RoboCEO به کار گرفته شده است.

 

جک ما ،مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک علی بابا و الون ماسک مدیرعامل شرکت تسلا از جمله افرادی هستند که ایده یاد شده را کاملا جدی گرفته اند. البته کم نیستند افرادی که از تحقق چنین آینده ای بیمناک هستند و بیم دارند که تسلط ربات ها بر انسان ها، امنیت و حریم شخصیشان را به طور جدی به خطر بیندازد.

 

نحوه مدیریت ربات ها، نحوه قضاوت آنها در مورد عملکرد کارکنان و واکنش آنها در صورت تخطی از دستوراتشان از جمله مسائلی است که از هم اکنون در موردشان بحث و تبادل نظر می شود.

 

بدون تردید طراحی نرم افزارهای مناسب برای این نوع ربات های تصمیم گیر از جمله دشوارترین چالش هاست. زیرا فرض بر این است که این ربات ها تصمیمات اشتباه نمی گیرند و می توانند مجموعه تحت سرپرستی خود را به بهترین نحو هدایت کنند. ربات ها نیاز به دریافت حقوق، تغذیه، تفریح، خواب و استراحت ندارند، بیمار نمی شوند و لذا منافع استفاده از آنها بسیار زیاد است؛ اما واکنش انسان ها در برابر حاکمیت ربات ها از هم اکنون به درستی قابل پیش بینی نیست.

 

/مهر

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری