0
0

جدول/ رشد منفی ثبت امضای الکترونیکی در کشور

۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۷/۱۹کد خبر: 138026
در چهار ماه نخست امسال بیش از ۱۸ هزار امضای الکترونیکی در کشور به ثبت رسیده که مقایسه این رقم در همین مدت در سال ۹۵ نشان می‌دهد که ثبت امضای الکترونیکی با کاهش بیش از ۹ درصدی مواجه است.

عصر بانک؛ برخی آمارهای تازه منتشرشده درباره صنعت آی‌تی در ایران نشان می‌دهد که میزان رشد پروانه‌های بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در چهار ماه نخست امسال نسبت به سال قبل در همین مدت با ۵/ ۵ درصد رشد مواجه بوده است. تازه‌ترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره وضع موجود پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار و صدور گواهی امضای الکترونیکی اخیرا منتشر شده که نشان می‌دهد ثبت امضای الکترونیکی در مدت ۴ ماه اول امسال نسبت به چهار ماه نخست سال ۹۵ با کاهش ۷/ ۹ درصدی مواجه بوده است.

 

آخرین آمار استفاده از امضای الکترونیکی در استان‌های کشور در تیرماه گذشته نشان می‌دهد که در استان تهران با ۲۰۲۷ فقره صدور گواهی امضای الکترونیکی این استان بیشتر از هر استان دیگری از امضای الکترونیکی استفاده می‌کند. پس از تهران استان فارس با ۳۲۳ امضا، آذربایجان شرقی با ۳۱۴ امضا، خراسان رضوی با ۳۰۷ و استان البرز با ۲۲۹ امضا در رتبه‌های بعدی این آمار قرار می‌گیرند. براساس این آمار در چهار ماه اول سال ۹۶ در مجموع ۱۸۷۰۴ امضای الکترونیکی ثبت شده که در همین مدت در سال گذشته ۲۰۷۱۴ امضای الکترونیکی ثبت شده بود. بنابراین رشد امضای الکترونیکی در کشور با منفی ۷/ ۹ درصد کاهش همراه بوده است. همچنین آخرین آمار درباره پروانه‌های بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در چهار ماه نخست امسال نشان می‌دهد ۹۶ پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار فعال در کشور وجود دارد که در مقایسه با چهار ماه نخست سال قبل که به میزان ۹۱ پروانه بود ۵/ ۵ درصد رشد داشته است. اما در تعداد شاغلان در واحدهای تحقیق و توسعه پروانه بهره‌برداری معتبر نرم‌افزاری منفی۷ درصد تغییر دیده می‌شود؛ چراکه در چهار ماه نخست امسال ۱۰۷۷ نفر مشغول به‌کار بودند. این درحالی است که در چهار ماه نخست سال گذشته ۱۱۵۸ نفر در این حوزه کار می‌کردند.

 

 

/دنیای اقتصاد

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری