0
0

تغییر نظام کارمزد تاثیری در سودآوری آپ ندارد

۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۷/۲۳کد خبر: 139141
انتشار اخباری درباره تغییر نظام کارمزد شاپرکی، فضای کسب‌و‌کار پرداخت الکترونیک و معاملات سهام این گروه را در بازار سهام تحت‌تاثیر قرار داد.

عصر بانک؛معاونت مالی شرکت آسان پرداخت پرشین، درباره نامه شاپرک و تغییرات در نظام کارمزد گفت: این نامه، توصیه شاپرک به همه شرکت‌های PSP بوده است؛ زیرا بخش قابل توجهی از درآمد این شرکت‌ها از طریق کارمزد محقق می‌شود.

 

سعید جهانشاهلو افزود: تغییرات در نظام کارمزد تاثیر با اهمیتی در روند سودآوری و درآمدی «آپ» ندارد و شرکت، سیاست خود را که جدا و محدودسازی منابع کارمزدی از سایر منابع درآمدی است را با قدرت ادامه می‌دهد.وی بیان کرد: در حال حاضر، میزان دریافت یا کاهش کارمزد مطرح نیست، بلکه موضوع این است که این کارمزدها از چه کسانی دریافت شود.جهانشاهلو با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ابتدا کارمزدها از بانک‌های صادرکننده کارت دریافت می‌شد، افزود: در حال حاضر این روند تغییر کرده و بانک‌های پذیرنده این کارمزدها را پرداخت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: برنامه این است که منبع اخذ درآمدها تغییر کند و ارکان مختلف تراکنش شامل بانک صادرکننده کارت، بانک پذیرنده، پذیرندگان (مغازه‌دار) و مشتری این منبع را تامین کنند. به گفته جهانشاهلو، با روندی که شرکت در پیش گرفته حتی اگر درآمدهای کارمزدی هم تغییر نکند، در سال‌های آتی سهم کوچک‌تری از سرفصل‌های درآمدی آسان پرداخت را به خود اختصاص خواهد داد. وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به ارائه خدمات جدید در اپلیکیشن آپ، سهم درآمدی کارمزد از درآمدها روز‌به‌روز در حال کاهش است و اگر کسری کارمزد وجود داشته باشد، نه‌تنها چشمگیر نیست، بلکه به‌راحتی با توسعه فروش خدمات جدید قابل جبران خواهد بود.جهانشاهلو با بیان اینکه تمام درآمدهای شرکت از راه تراکنش نیست، گفت: شرکت فعالیت‌های پشتیبانی، اپلیکیشن و خدمات نوینی همچون فروش بیمه، بلیت قطار و خدمات دیگری شامل فروش ‌شارژ، اینترنت و جمع‌آوری قبوض خدماتی را بر عهده دارد.وی افزود: این درآمدها وابسته به تراکنش نیست؛ هرچند از محل تراکنش آنها نیز کسب درآمد می‌کنیم.

 

/دنیای اقتصاد

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار

بدهی بانک‌های خصوصی ۱۰۰.۱ درصد افزایش یافت

نسخه جدید موبایلت عرضه شد

آینده ارز و سکه را بازار تعیین می‌کند/ فشارهای دشمن نتوانست بر بازار ارز موثر شود

اعطای تسهیلات بانک صادرات در بازار بین بانکی به دیگر بانکها

آغازی نو در مدیریت مالی حسابداری شعب بانک ملی با سامانه دفترکل(GL)

بهترین بازی‌های موبایلی سال ۲۰۱۸

مزایده اموال بابک زنجانی؛ ۲ موتور به قیمت ۱.۷میلیارد/ ماشین‌های ۴میلیاردی آقای میلیاردر +عکس

نمودار قیمت بیت‌کوین/ ریپل به‌دنبال جایگاه سوئیفت در نظام بانکی

سقف تراکنش های خود را با «بام» تعیین کنید

مقابله با مزاحمان تلفنی به سبک دستیار هوشمند گوگل

موزه "آینده" در دوبی میزبان برترین تکنولوژی‌های آینده

عجیب‌ترین فناوری‌های گوگل معرفی شدند

۲۰۰ هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟

ارزش بیت‌کوین به ۴۵۰۰ دلار رسید/سقوط ۲ هزار دلاری محبوب‌ترین سکه مجازی تنها در یک هفته

طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی از دستور کار خارج نشده است

اطلاعات تصویری