0
0

سیف: هیچ موسسه غیرمجاز فعالی در کشور وجود ندارد

۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۷/۲۶کد خبر: 139266
رئیس کل بانک مرکزی گفت: هیچ موسسه غیرمجاز فعالی در کشور وجود ندارد.

عصر بانک؛به گزارش تسنیم، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات پولی و بانکی در این جلسه اظهار داشت: گزارشی درباره مبحث تصمیم‌گیری درباره موسسات غیرمجاز و اقدامات لازم در جلسه داده شد.

 

وی افزود: در حال حاضر ما در کشور هیچ موسسه غیرمجاز فعالی نداریم. البته اقدامات لازم برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران موسسات غیرمجاز در حال انجام است.

 

رئیس کل بانک مرکزی با تشکر از همکاریهای دستگاه قضایی درباره موسسات غیرمجاز خاطر نشان کرد: با هماهنگی با مجلس و مرجع قضایی در حال حاضر مسائل بر اساس روش پیش‌بینی شده پیش می‌رود تا به شرایط مطلوب و مناسبی برسیم.

 

سیف درباره طرح التزام‌بخشی به بازار غیرمتشکل پولی که یکی از سیاست‌های دنبال شده توسط بانک مرکزی است یادآور شد: امیدواریم که سال 96 سالی باشد که این مطلب حل و فصل شود و هرگونه فعالیت زیر نظر نظارت بانک مرکزی عملیاتی شود مخصوصا بانک‌های انتظامی و نظامی.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص زمزمه‌هایی مبنی بر دریافت پول از طریق کارت‌خوان‌ها افزود: بحث جدیدی مطرح نیست بلکه بانک مرکزی سندی را منتشر کرده ناظر بر اینکه موسساتی در بحث پرداخت الکترونیک ایفای نقش می‌کنند برای نظام‌بخشی و شفافیت بیشتر در این بازار در بستر بانک مرکزی اقدامات خود را انجام می‌دهند.

 

رئیس کل بانک مرکزی در مورد پول مجازی تصریح کرد: پول مجازی بحثی است که در مورد آن مطالعاتی صورت گرفته و پدیده‌ای است که بانک‌های مرکزی به آن ورود کرده‌اند اما هنوز نظر واحدی نسبت به آن ایجاد نشده است.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار
اطلاعات تصویری