0
0

بزرگترین پروژه عملیاتی MPOS با همکاری شرکت ملی پست رسما آغاز به کار کرد

۱۶:۴۵ - ۱۳۹۶/۷/۲۶کد خبر: 139280
به گفته معاون وزیر ارتباطات بزرگترین پروژه پرداخت بر خط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با همکاری شرکت ملی پست ایران و شرکت به پرداخت ملت به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

عصر بانک؛صبح امروز درحاشیه نمایشگاه تلکام ۲۰۱۷ رونمایی از این خدمت جدید شرکت ملی پست و به پرداخت ملت در زمینه پرداخت برخط وجوه محصولات پستی از طریق دستگاه‌های Mpos با حضور حسین مهری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و محمدعلی ترابیان مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت انجام شد.

 

مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم رونمایی از این طرح گفت: این طرح از دو سال گذشته به صورت پایلوت در شرکت ملی پست ایران آغاز شد و امروز به صورت رسمی از آن رونمایی شد.

 

وی ادامه داد: استفاده از این سیستم موجب می‌شود تا هزینه‌های مربوط به کالا، پست و ارزش افزوده به صورت برخط پرداخت شود و عملا یکی از نگرانی‌های شرکت پست در زمینه پرداخت‌های نقدی که مشکلاتی را به همراه خود داشت با استفاده Mpos حل شده است.

 

مهری بیان کرد: شهروندان از این پس می توانند بدون دغدغه وجود پول نقد پرداخت‌های خود را انجام دهند و صورتحساب خود را نیز بدون چاپ و از طریق موبایل دریافت کنند.

 

مهری افزود: دستگاه Mpos  قابلیت حمل و جابه جایی آسانتری نسبت به دستگاه‌های پوز دارد که این موضوع استفاده از آن را راحت تر می کند.

 

وی درباره یکی دیگر از مزایای این دستگاه گفت: با استفاده از دستگاه های Mpos مغایرت گیری به صورت برخط انجام و از آنجا که ما باید اپلیکیشن مخصوص به این موضوع را به منظور رهگیری مرسولات می‌داشتیم با کمک شرکت به پرداخت ملت این موضوع پیاده سازی شد و عملا پس از پرداخت هزینه مرسوله توسط Mpos مبالغ تمامی ذینفعان از فروشنده، خزانه دولت، و مالیات ارزش افزوده به صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

 

معاون وزیر ارتباطات گفت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ دستگاه Mpos برای این منظور عملیاتی شده و تا پایان سال نیز همه تمامی پستچی‌های کشور به Mpos مجهز خواهند شد.

 

وی در خصوص دستگاه‌های مورد نیاز Mpos پست که تا پایان سال قرار است در شبکه پستی کشور استفاده شود گفت: نیاز ما در شهرها نزدیک به ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه است که در ۱۰ هزار دفتر ict روستایی نیز می‌توانیم از این دستگاه استفاده کنیم ما کل شهرها را تا پایان سال پوشش خواهیم داد و سال آینده براساس زمان بندی در مابقی مکان‌های مورد نیاز این سیستم را استفاده می‌کنیم.

 

آماده ارایه زیرساخت‌های پرداخت همراه به تمام ارگان‌ها هستیم

 

همچنین در ادامه این مراسم، محمدعلی ترابیان مدیرعامل به پرداخت ملت نیز گفت: خوشبختانه پس از تلاش‌های پی در پی همکاری به پرداخت ملت با شرکت ملی پست عملیاتی شد و در شش ماهه دوم سال ارایه این خدمت در سراسر کشور توسعه خواهد یافت.

 

وی با بیان این که یکی از سیاست های شرکت به پرداخت ملت کمک به توسعه دولت الکترونیک است، اظهار داشت: ارائه خدمات الکترونیک به عموم مردم و همکاری با مجموعه های بزرگ مانند شرکت ملی پست و دیگر ارگان های خدماتی در دستور کار این شرکت قرار دارد از این رو ارائه زیرساخت های مناسب  و توسعه آن به منظور تهسیل عملیات پرداخت در کشور از اهداف اصلی این شرکت است.

 

ترابیان در خصوص تفاوت مسایل امنیتی در Mpos به نسبت پوزهای سیار گفت: نظام امنیتی که در پوزهای سیار پیاده سازی شده در Mpos نیز عملیاتی شده است و Mpos از تمام استاندارهای امنتی پرداخت برخوردار است.

 

/نود فناوری

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری