0
0

پروژه های نارین تک فرتاک از دیروز تا فردا

۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۸/۴کد خبر: 139539
شرکت نارین تک فرتاک از شرکت‌های پیشرو در طراحی و تولید تخصصی محصولات بانکی مانند خودپرداز سیار ،خودرو پولرسان و کانتینر دیتاسنتر ماژولار است.

عصر بانک؛شرکت نارین تک فرتاک با بررسی دغدغه های سیستم بانکی کشور در حوزه پرداخت الکترونیک به طراحی و مهندسی محصولات جدید اقدام می‌کند. در همین زمینه در مورد آخرین پروژه ها و محصولات نارین تک فرتاک با  مدیرعامل، جناب آقای فرهاد رحیمی گفتگو کردیم.

 


عصربانک: لطفاً اصلی ترین محصولات شرکت را معرفی کنید.


رحیمی: شرکت نارین تک در سال 89 با هدف طراحی و تولید محصولاتی که دغدغه‌های شبکه بانکی را رفع کند تأسیس شد. اولین محصول ما در حوزه خودپردازهای سیار ویژه جانبازان و معلولین بود که برای اولین بار در ایران تولید می‌شد و ویژگی خاصی داشت. مهم‌ترین ویژگی آن این بود که معلولین می‌توانستند با ویلچر از آن بالا بروند و فضایی وجود داشت تا معلولان بتوانند از خودپرداز استفاده کنند. ما بسته به نیاز مشتریان روی خودپردازهای سیار با خودرو تمرکز کردیم چون یکی از دغدغه‌های مهم شبکه بانکی، ارائه خدمات پرداخت الکترونیک به معلولین است تا کسانی که امکان حضور در بانک را ندارند، از این محصول استفاده کنند. در زمینه خودپردازهای سیار بالای 80 درصد سهم بازار در اختیار شرکت نارین تک فرتاک است. یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت ما، موضوع کاربری سازی است. در بحث کاربری سازی، محصولات شرکت شامل خودپرداز سیار و باجه سیار می‌شود. بحث دیگر در خصوص خودروهای ویژه حمل پول است که در این دو مورد ما از وزارت صنایع درجه A داریم. این جزو امتیازات بسیار مهم شرکت ماست. ما روی کیوسک‌های ثابت برای خودپردازها و خودپردازهای سایبری کار و برای تعدادی از بانک‌ها کاورهای هوشمند طراحی کرده ایم. محصول بعدی ما که در سال 95 رونمایی و معرفی شد، مرکز داده‌های کانتینری ماژولار بود که ماژولار بودن کانتینر از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول است. یکی از امتیازات مهم این محصول متراکم بودن آن است و به همین دلیل مصرف انرژی آن بسیار پایین است و در آن از تکنولوژی فری کولینگ برای سردکنندگی استفاده شده است.در این محصول UPSها و مراکز داده بر اساس  نیاز مشتری سفارشی سازی می‌شود.


 

عصربانک: شرکت در سال 96 چه کارهایی انجام داده و تا پایان سال چه برنامه‌هایی دارد؟


رحیمی: یکی از برنامه‌های مدنظر شرکت، طراحی و مهندسی محصول است. ما از جمله شرکت‌هایی هستیم که می‌توانیم محصول را بر اساس نیازهای مشتری طراحی و تولید کنیم.  بحث مهندسی محصول بسیار گسترده است که شبکه بانکی یکی از مشتریان آن است و هر سازمان و ارگانی می‌تواند مشتری آن باشد چون ما در حقیقت با پایگاه داده‌هایمان وارد همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها می‌شویم. هدف بزرگ‌تری هم داریم که گمان می‌کنم برای سال آینده 97 محقق شود که موضوع سایت‌های پشتیبان در محل‌هایی خارج از شهرهاست. درواقع سوله‌هایی خارج از شهرها آماده می‌شود و درون آن‌ها پایگاه داده‌های کانتینری قرار می‌گیرند که در صورت بروز حوادث غیرمترقبه این تجهیزات به راحتی از محل خارج  و به محل‌های امن منتقل می‌شوند. چند محل نیز برای این کار پیش‌بینی شده است. یکی از آن‌ها شهر آفتاب است و چند نقطه دیگر در سطح کشور که روی گسل زلزله قرار ندارند.


عصربانک: بزرگ‌ترین موفقیت نارین تک فرتاک از ابتدای کار تاکنون چه بوده است؟


رحیمی: هر محصولی که تولید کرده‌ایم برای ما هیجان خاص خود را داشته چون با هر محصول نیازهای خاصی را رفع می‌کنیم و دغدغه ای از شبکه بانکی را از بین می‌بریم اما تاکنون بزرگترین موفقیت شرکت، تولید  مراکز داده‌ کانتینری بوده است.       

 

عصربانک در ادامه با جناب آقای عاربی مدیر طراحی، تحقیق و توسعه و جناب آقای رمضانی مسئول فروش گفتگو کرده که در گزارش های بعدی به آنها خواهیم پرداخت...

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری