0
0

بیت‌کوین باز هم رکورد زد

۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۸/۹کد خبر: 139721
ارزش بیت‌کوین با کنار زدن نگرانی‌ها نسبت به سقوط قیمتی باز هم افزایش یافت و از مرز ۶۳۰۰ دلار عبور کرد.

عصر بانک؛به گزارش دویچه‌وله، بیت‌کوین باز هم رکورد قیمت را شکست و از مرز 6300 دلار عبور کرد این صعود قیمتی علیرغم وجود نگرانی‌ها نسبت به سقوط قیمت این ارز مجازی صورت گرفت.

 

در حالی که ارزش بیت‌کوین از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 500 درصد افزایش یافته است، برخی سرمایه‌گذاران همچنان به این ارز با بدبینی نگاه می‌کنند، تنها 10 روز پس از آنکه ارزش بیت‌کوین به 6 هزار دلار رسید هم اکنون ارزش ان با عبور از مرز 6 هزار دلار به 6306.58 دلار رسیده است.

 

وب‌سایت کوین‌دسک که در لندن فعالیت می‌کند، اعلام کرد: این رقم در شب یکشنبه برای بیت‌کوین رقم خورد. پس از رسیدن ارزش بیت‌کوین به بالای 6300 دلار ارزش آن به حدود 6 هزار و 150 دلار کاهش یافت البته باید توجه داشت که بیت‌کوین در هر بار صعود قیمتی کمی عقب‌نشینی کرده و سپس آن را تثبیت می‌کند.

 

بنا به گزارش کوین‌دسک در حالی ارزش بیت‌کوین به 6300 دلار طی روزهای گذشته رسیده است که در یک ژانویه سال جاری ارزش آن کمتر از هزار دلار بود.

 

برخی کارشناسان بر این باورند که با توجه به افزایش شدید قیمت بیت‌کوین طی سال جاری در آینده نزدیک شاهد اصلاح قیمتی این ارز مجازی خواهیم بود. به طور کلی سال 2017 سال افزایش عرضه نظام پرداخت ارزهای مجازی بود.

 

بیت‌کوین در سال 2017، افت و خیزهای زیادی را تجربه کرد به گونه‌ای که در ماه سپتامبر حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد و تنها  دو هفته از مرز 5 هزار دلار عبور کرد و در 21 اکتبر به 6383 دلار رسید. سقوط قیمت بین‌کوین در ماه سپتامبر ناشی از ممنوع شدن مبادلات این ارز در چین بوده است.

 

بسیاری از مؤسسات سرمایه‌گذاری همچنان از ورود به بازار ارزهای مجازی به خصوص بیت‌کوین خودداری می‌کنند و بر این باور هستند که ارزهای مجازی بیش از حد نوسان داشته و نقدشوندگی پایینی دارند. 

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:ارزش بیت‌کوین
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری