0
0

افشانه دیجیتالی بیماران مبتلا به آسم ساخته شد

۲۳:۰ - ۱۳۹۶/۸/۱۶کد خبر: 139956
افشانه دیجیتالی به کمک گوشی همراه انتقال خودکار و دقیق محتوای افشانه به داخل دستگاه تنفسی را برای بیماران مبتلا به آسم ممکن می کند.

عصر بانک؛به گزارش نیواطلس، بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی و به خصوص آسم با افشانه های دستی کاملا آشنایی دارند. به تازگی یک شرکت آمریکایی این دستگاه مکانیکی را هم دیجیتال کرده و برای اولین بار افشانه ای هوشمند را روانه بازار کرده است.

 

مدل عادی این افشانه به طور دستی کار کرده و محتوای آن را وارد ریه ها می کند. در صورتی که این کار به موقع و به درستی انجام نشود فرد در انجام تنفس دچار مشکل می شود.

 

اما مدل دیجیتال این دستگاه در زمان قرار گرفتن در برابر دهان با بررسی وضعیت تنفسی فرد به طور خودکار مقدار کافی از محتوای افشانه را با استفاده از یک پخش کننده برقی وارد ریه ها می کند. این کار تا زمانی که فرد مقدار کافی از مایع افشانه را دریافت کند، ادامه می یابد.

 

همگام سازی این افشانه با گوشی هوشمند با استفاده از یک برنامه موبایلی ممکن است و سوابق مداوا و استفاده فرد از دستگاه هم به همین شیوه ثبت می شود تا بررسی آن توسط خود شخص یا پزشک ممکن باشد.

 

دستگاه یادشده هنوز تاییدیه های پزشکی را دریافت نکرده و لذا قیمت و زمان عرضه آن به بازار برای استفاده عموم مردم اعلام نشده است.

 

/مهر

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری