0
0

لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها در بازار سرمایه

۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۸/۱۷کد خبر: 139961
گردهمایی «معرفی استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌های بازار سرمایه» با حضور ۲۶ استارت‌آپ، بعد از ظهر دیروز به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

عصر بانک؛در ابتدای این گردهمایی سید‌روح‌الله میرصانعی، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: استارت‌آپ‌ها معمولا شرکت‌های نوپای تکنولوژی‌محور هستند و نهالی محسوب می‌شوند که می‌توانند به درختی تنومند تبدیل شوند.وی با بیان اینکه این شرکت‌ها با چالش هزینه و مشکلات گوناگونی برای بقا روبه‌رو‌ هستند، گفت: نیمی از استارت‌آپ‌ها معمولا نمی‌توانند موفق باشند و با توجه به آسیب‌پذیری شرکت‌های دانش‌بنیان و اهمیت آنها در اقتصاد، حمایت از آنها ضروری است. دبیر کل کانون کارگزاران با اشاره به اینکه رتبه ایران از نظر استارت‌آپ‌های ثبت شده در دنیا پنجاهم است، عنوان کرد: اقتصاد دنیا با سرعت زیادی به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته شده و اقتصاد ایران نیز باید به این سمت حرکت کند. میرصانعی افزود: معرفی استارت‌آپ‌های فعال کشور به ویژه آن دسته که قابلیت حضور در بورس را دارند رسالت فعالان بازار سرمایه است.

 

دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، با تاکید مجدد بر اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها و نقش آنها در توسعه اقتصادی، ابراز امیدواری کرد سازمان بورس و اوراق بهادار، فعالان بازار سرمایه و همه نهاد‌های مرتبط با این شاخه مهم اقتصادی با همکاری، زمینه رشد بیشتر استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم کنند. وی تاکید کرد: استارت‌آپ‌ها به اطلاعات پایه و ابتدایی نیاز دارند و عدم دسترسی به این اطلاعات مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده و ارکان بازار سرمایه می‌توانند در این زمینه به آنها کمک کنند.در این همایش ۱۰ استارت‌آپ به مدیران ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالان بازار سرمایه معرفی شدند.

 

/سنا

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری