0
0

توموری که پیرزن ۷۱ ساله را شبیه مورچه‌خوار کرد +تصاویر

۲۰:۰ - ۱۳۹۶/۸/۲۳کد خبر: 140170
توموری بزرگ در صورت پیرزن که مانند پوزه حیوانات رشد کرده است، باعث دفرمه شدن صورت او شده و زندگی اش را تحت الشعاع قرار داده است.

عصر بانک؛ادیتا دادرز، ۷۱ ساله، اهلپوئرتو پرینسسا جزیره ای دور افتاده در فیلیپین، چهار سال پیش با شروع یکباره دردی در سوراخ ها و پره های بینی خود به پزشک مراجعه کرد. پزشکان به اشتباه بیماری او را سینوزیت تشخیص دادند و او که مادر شش فرزند است، با تجویز پزشکان تحت مداوای دارویی برای درمان علایم سینوزیت قرار گرفت، اما او پس از چندین باری که برای ویزیت به پزشک مراجعه کرده بود، علایم سینوزیت به یکباره شدت گرفت و بسیار وخیم شد و مجبور به انجام عمل جراحی در سال ۲۰۱۵ شد. با وجود مراقبتهای پزشکی و دارویی مختلف، غده ای غیر طبیعی در صورتش شروع به رشد کرده و به مرور بزرگتر شد و سبب تغییر شکل و دفرمه شدن زیاد صورتش شد.

 

 اکنون بیماری او نوعی پاپیلوما(غده ویروسی خوش خیم پوستی که در مجرای بینی شروع به رشد می کند) تشخیص داده شده است. پزشکان توصیه بر بازسازی صورت از طریق جراحی پلاستیک می کنند اما عقیده دارند که این عمل بسیار ریسک پذیر خواهد بود.

 

پاپیلوما تومورهایی غیر سرطانی هستند که در قسمت عقبی حفره های بینی ایجاد می شود. گاهی رشد آنها چنان است که مجراهای سینوسی حفره های بینی و اطراف آنها را دربرمی گیرد. گاهی مواقع، پاپیلوما تبدیل به نوعی سرطان بدخیم به نام کارسینوم فلسی(غده سرطانی لایه برونی پوست) می شود. برخی نشانه های پاپیلوما عبارتند از:

 

مسدود شدن مجراهای عبور هوا در بینی که معمولا فقط یکی از مجراها بسته می شود، آبریزش بینی و ازدیاد ترشحات آن، عفونت و التهابات سینوسی و خون دماغ شدن .

 

سینوزیت وقتی ایجاد می شود که سینوسها به دلیل یک عفونت ویروسی ملتهب می شوند و اغلب در طول دو یا سه هفته بهبود می یابد. اما طبق گفته های عروس ادیتا،او به مدت چهار سال از درد اندامهای صورتش رنج می برد و با این وجود پزشکان درابتدا بیماری او را به اشتباه سینوزیت مزمن تشخیص دادند.

 

او از آن به بعد معالجات زیادی برای درمان بیماری اش انجام داده ولی هیچیک رشد تومور را متوقف نکرده و این غده روز به روز بزرگتر شده است. رشد آن به قدری سریع بوده که فرم صورت او را کاملا تخریب کرده چرا که ظاهر آن مانند پوزه حیوانات است و او را شبیه یک مورچه خوار کرده است.

 

 توموری که پیرزن ۷۱ ساله را شبیه مورچه‌خوار کرد +تصاویر

صورت ادیتا به بدترین نحو ممکن آسیب دیده و استخوانهای صورتش به دلیل فشاری که رشد غده بر آنها وارد می آورد، شکسته اند.

 

او همچنان در بیمارستان به سر می برد و در انتظار تصمیم نهایی متخصصین و تحت درمان دارویی برای کنترل درد و رشد تومور است.

 

او چهار پسر، دو دختر و شانزده نوه دارد همگی او را بسیار دوست دارند و برای سلامتی اش دعا می کنند.

 

توموری که پیرزن ۷۱ ساله را شبیه مورچه‌خوار کرد +تصاویر

 

/سلامت آنلاین

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:تومور
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری