0
0

هک شدن افزونه کروم برای سرقت پول‌های دیجیتال

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۹کد خبر: 144666
سوءاستفاده از یکی از افزونه های مرورگر کروم به نام Archive Poster از مدتها قبل آغاز شده و از این طریق یکی از ارزهای دیجیتال موسوم به Monero از رایانه های کاربران سرقت شده است.

عصر بانک؛به گزارش پی سی مگ، محبوبیت شدید ارزهای دیجیتال هکرها را به فکر سوءاستفاده از آنها انداخته و حالا مشخص شده که افزونه ای موسوم به Archive Poster که برای مرورگر کروم گوگل طراحی شده برای سرقت نوع خاصی از ارزهای دیجیتال قابل استفاده است.

 

این افزونه با اشغال کردن بخش زیادی از منابع رایانه ها باعث کندشدن سرعت آنها نیز می شود و برخی نرم افزارهای ضدویروس به همین علت افزونه یادشده را یک بدافزار یا نرم افزار تبلیغاتی تلقی می کنند.

 

شرکت Essence Labs طراح Archive Poster سوءاستفاده از افزونه یادشده را تایید کرده، ولی علت این مساله را هک شدن آن دانسته و مداخله خود در چنین رویدادی را تکذیب کرده است.

 

Essence Labs در توضیح این مساله تصریح کرده است: حساب گوگل یکی از اعضای قدیمی گروه طراح این افزونه هک شده و اطلاعات مربوط به آن سرقت شده و مورد سواستفاده قرار گرفته است.

 

تعداد کاربران افزونه یادشده حدود 105 هزار نفر است که به آنها توصیه شده استفاده از آن را متوقف کنند. Archive Poster در اصل برای باز ارسال مطالب در سایت خدمات وبلاگ تامبلر طراحی شده است.

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری