0
0

چین قوانین برداشت پول نقد در بیرون مرزهایش را سخت‌تر کرد

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱کد خبر: 144767
قانون‌گذار چین، قوانین برداشت پول نقد به وسیله کارت‌های حساب‌های شخصی چینی، در خارج از مرزهای این کشور را سخت‌گیرانه‌تر کرد تا پول شویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی را محدودتر کند.

عصر بانک؛به گزارش شین‌هوا، قانون‌گذار تبادلات خارجی چین در بیانیه‌ای قوانین برداشت پول نقد به وسیله کارت‌های حساب‌های شخصی چینی، در خارج از مرزهای این کشور را سخت‌گیرانه‌تر کرد تا پول شویی، تأمین مالی تروریسم و فرار مالیاتی را محدودتر کند.

 

اداره دولتی تبادلات خارجی (اس‌ای‌اف‌ای)   در بخش‌نامه خود اعلام کرد که مقدار مبلغ قابل برداشت از کل حساب‌های داخلی این کشور که مالکیت آن‌ها با یک نفر است، تا سقف ۱۰۰ هزار یوآن در سال خواهد بود (حدود ۱۵۳۰۰ دلار) .

 

اگر فردی در ۱ سال از این سقف برداشت فراتر برود قابلیت برداشت برای او در سال جاری و سال بعد از آن تعلیق خواهد شد.

 

از سال ۲۰۰۳ سهمیه برداشت برون‌مرزی، ۱۰۰ هزار یوآن به ازای هر کارت در هر سال بوده است. طبق اعلام مقامات، قوانین جدید می‌توانند از برداشت حجم زیادی از پول توسط کارت‌های مختلف یک فرد در بانک‌های مختلف، جلوگیری کنند.

 

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸۱ درصد از کارت‌ها برداشت برون‌مرزی‌ای کمتر از ۳۰ هزار یوآن داشتند. بنابراین قوانین جدید با نیازهای پول نقد نرمال مطابقت دارد و در عین حال فعالیت‌های غیرقانونی را محدودتر می‌کند.

 

این قانون از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ لازم‌الاجرا است.

 

/مهر

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری