0
0

ساعت بدون باتری مبتنی بر اینترنت اشیا

۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰کد خبر: 145113
یکی دیگر از محصولات فناورانه معرفی شده در نمایشگاه CES آمریکا، ساعتی بدون باتری و مبتنی بر پلت‌فرم اینترنت اشیا است که نیروی خود را از گرمای مچ دست می‌گیرد.

عصر بانک؛به گزارش انگجت، "ماتریکس" شرکت سازنده "PowerWatch" و "PowerWatch X"، دو مدل ساعتی است که نیازی به باتری ندارند، است. هر دو همزمان معرفی شدند، اما مدل X راه کمی طولانی‌تری را برای رسیدن به CES طی کرده است.

 

مدل X در حالی که از گرمای مچ دست برای تامین نیرو استفاده می‌کند، قادر به تبدیل شدن به یک ساعت هوشمند نیز هست.

 

ساعت‌های بدون باتری بر اساس یک ترموکوپل کار می‌کنند، که از اختلاف گرمای بین مچ دست و کیس خود نیرو تولید می‌کنند. با این حال، مشکل ترموکوپل‌ها این است که آنها معمولا خیلی ضعیف هستند.

 

با این حال "ماتریکس" با برخی از تغییرات بسیار زیرکانه، قادر به ساخت یک ساعت دیجیتال شد که می‌تواند پیام‌ها را از طریق بلوتوث گرفته و نشان دهد.

 

"PowerWatch X" حتی می‌تواند قدرت کافی برای یک موتور ارتعاشی ایجاد کند و به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که تماسی دریافت می‌کنید، از طریق لرزش ساعت متوجه شوید.

 

علاوه بر این که به شما امکان ردیابی فاکتورهای ورزشی و میزان کالری سوزانده شده را می‌دهد.

 

این شرکت در حال کار برای توسعه این فناوری است تا اینترنت اشیا را در آن به راحتی قابل اجرا کند. فکرش را بکنید که دستگاه کنترل اینترنت اشیایی داشته باشید که نیاز به شارژ یا تعویض باتری نداشته باشد.

 

این محصول حداقل تا نیمه سال 2018 به تولید انبوه نخواهد رسید و قیمت آن نیز هنوز مشخص نیست، اما پیش‌سفارش آن با قیمت اولیه 249 دلار هم اکنون قابل انجام است.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری