0
0

ایران کیش حامی خیریه ی سفیر عشق

۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰کد خبر: 145406
پله‌های پیچ‌خورده به طبقه پائین هتل استقلال در آخرین قدم‌های افراد مشتاق به کار خیر که می‌رسد، افراد با دیدن بنر و نام آشنای «سفیرعشق» لبخند بر لب‌هایشان می‌نشیند و با راهنمایی دو تن از نمایندگان سفیرعشق به سمت «کافه کزبار» که تا پاسی از شب میزبان خیرین است، رهسپار می‌شوند.

عصر بانک؛کافه کزبار امشب درصد بالایی از عواید فروش خود را برای کمک به توانمندسازی درنظر گرفته است.

 

پس از گذار از پله‌های کنار استخر هتل، میهمانان با بروشور خیریه سفیرعشق راهنمایی می‌شوند. بخشی از میهمانان در فضای باز و بخشی دیگر در فضای بسته کافه مستقر می‌شوند. اینجا دورهمی خیرین سفیرعشق و مشتاقان کمک به امر نیک «توانمندسازی» است.


همان ابتدا با جوانانی مواجه می‌شوید که با سازهای پیانو، گیتار و غیره مشغول نواختن موسیقی دلنوازی هستند. در این میان تنی چند از اعضاء آوازهایی می‌خوانند که لحظات خاطره‌انگیزی از یک قدم نیک بسازند. این یک کافه نشینی به نیت خیر است. جایی که قدم برداشتن در کار خیر با دنیای امروز عجین شده است.


افراد با خانواده‌های خود به این دورهمی خیر قدم گذاشته‌اند و چه چیز بهتر از این؟ جوانان با توجه به آگاهی از لزوم توجه به توانمندسازی جوانان پدر و مادرهای خود را آگاه می‌کنند. همچنین افرادی که با فرزندان کوچک خود حضور پیدا کرده‌اند فرهنگ نیک همراهی و دستگیری را برای آیندگان پایه‌گذاری می‌کنند.


قرار این دورهمی از ساعت 16 در نظر گرفته شده است. هرچند مجریان این رویداد از ساعاتی قبل در این محل مشغول تدارکات لازم هستند، میهمانان از همین ساعت تعیین شده آرام آرام حضور به هم می‌رسانند. پس از گذشت چند ساعت کافه مملو از جمعیت می‌شود. مسئولین کافه کزبار جمعیتی که حتی از ظرفیت کافه بیشتر شده‌اند و نیاز به صندلی بیشتر را پیدا کرده‌اند مدیریت می‌کنند. سفارشات نیز به موقع و با رضایت به دست مهمانان می‌رسد.


افرادی که پیش‌ازاین با موسسه خیریه سفیرعشق آشنایی نداشتند در این میان آگاه می‌شوند و بعضاً اعلام آمادگی کمک ماهیانه برای آینده و یا دریافت قلک مخصوص را دارند. همین هنگام سروش سهیلی میکروفن به دست گرفته و به خیرین توضیح می‌دهد بهترین فرصت برای نیت خیرشان که به منظور آن حضور پیدا کرده‌اند این زمان است. پس داوطلبین یک به یک و به نوبت کمک‌های نقدی خود را به صندوق خیریه سفیر روانه می‌کنند. 


چراغ مجلس امروز رضا کبیری، جانباز جنگ تحمیلی است. سینا سرلک، خواننده سرشناس و مردمی نیز کمی پس از تاریک شدن هوا خود را به این دورهمی می‌رساند. سرلک قدم خیر خود را مستقیماً با توانمندسازی برمیدارد و اعلام آمادگی کرده است تا در صورتی که جوانی استعداد خوانندگی داشت را با معرفی خیریه سفیر عشق در راه توانمند شدن او آموزش دهد.


مهدی مهدی، پاسور تیم والیبال کشورمان، علاقه‌مند دیگری است که پر انرژی در این محفل حاضر شده و تعامل خوبی را از او شاهد هستیم. ساعت از 10 شب گذشته و این زمان تعیین شده برای این دورهمی به نیت خیر و نیکوکاری بود، اما همچنان کافه کزبار مملو از جمعیت پرانرژی است که برای ترک این محفل علاقه‌ای از خود نشان نمی‌دهند.


در همین فاصله حاضرین علاقمند، به نوبت با بنر مخصوص این که مزین به لوگو سفیرعشق و اسپانسرهای طلایی ، نقره‌ای و برنزی این رویداد شامل حامیانی مثل شرکت کارت اعتباری ایران کیش، می‌گیرند. عکس‌هایی پر از لبخند از حس خوب نیکوکاری. این ثبت شدن قطعاً می‌تواند در آینده هر لحظه یادآور اهمیت چنین اقدامی باشد و حاضرین را برای شرکت در رویدادهای بعدی ترغیب کند.

 
محمد محمد بیگی مدیرعامل موسسه خیریه توانمندسازی سفیرعشق

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری