0
0

یادداشتی درباره PAIN TECH به قلم صادق فرامرزی

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱کد خبر: 145447
این روزها حرف که می زنی باید نگران باشی به کسی برنخورد، کاش می شد در نوشته هم به دوربین نگاه کنیم وخواهش کنیم که به کسی برنخورد ...

عصر بانک؛*صادق فرامزی؛هجوم نخبگان دانشگاهی وجوانان امروزی که هم زبانشان خوب است که احتمالا از دبستان و یا پیش ازآن خوانده اند و هم مسلطند به دانش روز و هم جسارت دارند و هم غم نان بزرگترها را ندارند، در کناردنیای بی نهایت کارهای انجام شده در آن سوی آبها که بی نظیرند برای Benchmark و آنگاه شبیه سازی وافزون بر آن نوآوریهای خاص این سرزمین، فضای غریب و در عین حال جذابی را درعلی الخصوص یکسال و چند روز گذشته به وجود آورده است. دلت می خواهد فراموش کنی مهاجرت گسترده همکلاسی هایت را با حضور این ها که البته نمی شود ولی همین هم بسیارغنیمت است اگرغنیمت بشناسیم .

 

این جنس آدمها هم عجولند و هم هنوز قاطی صبر به اجبار آموخته بزرگترها نشده اند و چه خوب ...

 

آنچه ازاستارت آپ و فین تک می گوییم مجموعه ای است از فعالیت هایی که شاید در سازمان های بزرگ و متوسط جا افتاده یا جرات انجام آن را به بهانه حجم ریسک غالب به آن ندارند و یا سرعت انجام آن را .

 

هرچه هست سرمایه گذاری پرخطر، خود بخش بزرگی از اقتصاد دنیا را فراگرفته است .

 

پای حرفشان که مینشینی به بهانه حجم مخاطرات، نشدن ها، موانع، نامشخص بودن ها و...، علیرغم سن جوان خودشان و کسب و کارشان کم خاطره بد ندارند، انگارکه باید اجازه داد درد دل کنند، انگارکه باید بشنوی و باید که بشنویم ...

 

به گمانم سیب گاززده استیو جابز نشان از درددانایی دارد، همان هبوط که آدمی دانایی را انتخاب کرد و درددانایی را که دانایی درد دارد.

 

نام این حس و حال را Pain tech گذاشتم ، کودک خودماست . شاید این نام به یادگار بماند... Pain tech منحصر به تازه واردین نیست ، هرجادانایی هست و تلاش برای دانایی هست درد نیز هست .

 

باید دراین رابطه خیلی حرف بزنیم، اگر حوصله ای هست هنوز...

 

*مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری