0
0

سیف: ناچار به اصلاح نظام کارمزدی در بانک‌ها هستیم

۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲کد خبر: 145472
رییس کل بانک مرکزی با تاکید براهمیت دریافت کارمزد از خدمات بانکی گفت: برای ایجاد تعادل باید ساختار کارمزدی چه در بانکداری الکترونیک چه در سایر خدمات بانکی اصلاح شود.

عصر بانک؛به گزارش تسنیم، ولی الله سیف در نشست میزگرد نوآوری، بازیگران جدید و کارایی در کسب و کار مالی که در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که با حضور وزیر ارتباطات و معاون فناوری های نوین بانک مرکزی درحال برگزاری است به بیان تازه ترین تصمیم بانک مرکزی برای اصلاح نظام کارمزدی پرداخت.

 

سیف درباره اصلاح مدل کارمزدی و دریافت کارمزد از دستگاه های کارتخوان ها و شرکت های پرداخت، اظهار داشت: نظام بانکی با چالش هایی رو به رو است که نیاز به اصلاح ساختار جدی در این بخش دارد، برای طبقه بندی و اصلاح این چالش‌ها عدم تعادل هایی است که باید اصلاح شود که یکی از آنها درامد و هزینه نظام بانکی است.

 

وی گفت: بانک ها برای ورود به فناوری اطلاعات بنا به شرایط بازار و نگاه رقابتی، عموما در نقطه شروع در مسیر بازاریابی به اقتصادی بودن ارایه خدمات بانکی خیلی توجه نداشتند البته این مطلب در سایر خدمات بانک ها نیز کاملا مشهود است.

 

رییس کل بانک مرکزی همچنین تصریح کرد: در دنیا برای بررسی و ارزیابی ساختار بانک این که چه میزان از هزینه های جاری از درآمدهای کارمزدی تعیین می شود مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه ساختار ما الان نامناسب است، اضافه کرد: اگر کارمزد در دنیا حذف شود برای ادامه حیات بانک مجبور است که هزینه ها را به نرخ تسهیلات اضافه کند و در نهایت هزینه تامین مالی را گران می کند ولی مشکل ما از این فراتر است.

 

سیف ادامه داد: برای ایجاد تعادل باید ساختار کارمزدی چه در بانکداری الکترونیک چه در سایر خدمات بانکی باید اصلاح شود. و ما ناچار به اجرای این مهم هستیم.

 

وی همچنین تاکید کرد که عدم تعادل دارایی و بدهی و نقدینگی نیز مورد توجه بانک مرکزی است که در این خصوص اقداماتی هم انجام شده است.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:نظام کارمزدی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری