0
0

راهکاری برای کمک به پرداخت‌های خرد

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۳کد خبر: 145513
DOBP یک نظام پرداخت الکترونیک وابسته به رسانه‌های برون خط و نظام‌های مدیریت کلید و گواهینامه‌های دیجیتال و زیر ساخت PKI است.

عصر بانک؛ایرانی در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک درباره این محصول توضیح داد: DOBP یک نظام پرداخت الکترونیک وابسته به رسانه‌های برون خط و نظام‌های مدیریت کلید و گواهینامه‌های دیجیتال و زیر ساخت PKI است. آن‌گونه که ایرانی می‌گوید تعداد تراکنش‌ها در ثانیه در DOBP بی‌معنی خواهد بود. زیرا عملیات به صورت کوانتومی انجام می‌شود.

 

به گفته ایرانی برخلاف کیف پول الکترونیکی عملیات شارژ و دشارژ وجود ندارد و کلیه فرآیندها از طریق انتقال وجه صورت می‌گیرد. دریافت کنندگان DOBP به صورت برون خط قادر خواهد بود به همان شیوه وجوه دریافت شده را هزینه کنند بدون اینکه نیاز به ارتباط برخط وجود داشته باشد یا خلق پول صورت بگیرد.
ایرانی با اشاره به اینکه ۶ میلیون پوز در کشور وجود دارد از امکان تجهیز آن‌ها به DOBP با کمترین هزینه و از طریق ماژول‌های امنیتی یا ذخیره‌سازی تراکنش‌های دریافت شده خبر داد.


او در زمینه امنیت DOBP نیز توضیح داد: امنیت آن در رسانه‌ها از طریق جاوا کارت و سکیور المنت و... و برای موبایل‌ها از طریق NFC تأمین می‌شود.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری