0
0

بانک ملت ادعای جایگاهداران سوخت را تکذیب کرد

۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵کد خبر: 146899
معاون مدیرعامل بانک ملت: بانک ملت عضو سامانه شاپرک است و بر اساس الزامات این سامانه مکلف است تمامی وجوه دریافتی از طریق دستگاههای کارت خوان را در موعد مقرر تسویه حساب کند.

عصر بانک؛بهمن اسکندری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه ادعای مطرح شده در باره پرداخت نشدن وجوه حاصل از فروش سوخت در جایگاهها کذب محض است، افزود: بانک ملت از سال 83 بر اساس توافقات انجام شده مکلف شد تا وجوه حاصل از فروش سوخت را از طریق سه فرآیند آنلاین شتابی ، کیف پول و از طریق پی استیشن ها دریافت کند و در حال حاضر نیز این بانک بر اساس تعهدات خود به همین شیوه عمل می کند.

 

وی با بیان اینکه تا هفته گذشته بر اساس فراِیند سیستم شایرک درهر24 ساعت دست کم 6 بار وجوه دریافتی به وسیله کارت خوان های بانک ملت در جایگاه ها به حساب جایگاه داران واریز می شده گفت : از چند روز قبل و براساس تصمیم بانک مرکزی وبا هدف مسائل امنیتی ،این پرداخت ها درهر 24 ساعت یکبار انجام می شودواگر جایگاه داران به این مسئله اعتراضی دارند باید موضوع را از طریق بانک مرکزی یا وزرات نفت پیگیری کنند.

 

معاون بانک ملت در خصوص ادعای مطرح شده از سوی رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت مبنی بر اینکه قرار بوده بانک ملت به ازای هر تراکنش 20 ریال به جایگاه داران بعنوان کارمزد پرداخت کند، گفت : در ابتدای اجرای این طرح با هدف تشویق جایگاه داران برای ترغیب مردم به استفاده از کیف پول و پرداخت آنلاین، بانک ملت تصمیم گرفت تا به صورت تشویقی به ازای هر تراکنش مبلغ 20 ریال به جایگاه داران پرداخت کند که این مسئله پس از ملغی شدن استفاده از کیف پول عملاً کنار گذاشته شد .

 

وی افزود: بانک ملت هیچ تعهدی نسبت به پرداخت این وجوه نداشته و ندارد و صرفا این اقدام اختیاری و با هدف تشویق جایگاه داران انجام شده است.

 

اسکندری اثرات اجرای این طرح را بسیار مفید اعلام کرد و افزود: کاهش نقدینگی در جایگاهها و ایجاد امنیت ، افزایش تسریع در تسویه حساب ، جلوگیری از آلودگی ناشی از تبادل اسکناس ، شفافیت مالی ، سرعت عمل در خرید سوخت و مدیریت وجوه از دستاوردهای اجرای این طرح است .

 

معاون مدیرعامل بانک ملت افزود: در حال حاضر 3200 جایگاه سوخت در سراسر کشور به تجهیزات بانکداری الکترونیک بانک ملت مجهز شده اند و این بانک سرمایه گذاری قابل توجهی با نگاه ملی در این زمینه انجام داده است و هیچ منافع مادی هم برای بانک نداشته است .

 

اسکندری ورود بانک ملت به این عرصه را با هدف ایجاد رفاه برای شهروندان و بر اساس آینده نگری مدیریت بانک ملت و مدیران وزارت نفت اعلام کرد و افزود: هم اکنون نیز سیستم مدیریت گازوئیل بر اساس پیمایش با همکاری بانک ملت در حال اجراست.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری