0
0

جزئیات فعالیت آمبولانس‌های آبی/دریایی با آژیرهای اورژانسی + تصاویر

۱۵:۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲کد خبر: 147087
نخستین آمبولانس تخصصی دریایی برای فعالیت در آب‌های جنوب کشور و همچنین ۲۰ دستگاه آمبولانس برای استان هرمزگان وارد چرخه خدمات فوریت‌های پزشکی شد.

عصر بانک؛به گزارش تسنیم، در این راستا یک آمبولانس تخصصی دریایی، مجهز به 4 تخت و تجهیزات کامل مراقبت‌های ویژه (ICU) است که با مشارکت خیرین سلامت خریداری و توسط دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تجهیز شده است.

 

هزینه خرید این آمبولانس دریایی حدود 3 میلیارد و 300 میلیون تومان و برای تجهیز آن 373 میلیون تومان هزینه شده است. همچنین 20 دستگاه آمبولانس مدرن از 60 دستگاه آمبولانس خریداری شده، وارد چرخه خدمت به مردم استان هرمزگان شد.20 دستگاه آمبولانس نخستین فاز از توسعه اورژانس پیش بیمارستانی استان هرمزگان است که با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان خریداری و تجهیز شده است.

 

 

در این رابطه سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح نخستین آمبولانس دریایی مدرن کشور در بندرعباس، اظهار داشت: حوزه خدمات اورژانس دریایی در کشور باید حمایت شود البته فقط به اورژانس دریایی نمی توان اکتفا کرد چون ممکن است دریا طوفانی و مواج باشد که باید بالگردهای اورژانس هوایی نیز تقویت شود.وزیر بهداشت با بیان اینکه سه فروند آمبولانس دریایی پیشرفته در کشور در حال خریداری است، افزود: امیدواریم بهترین آمبولانس‌های دریایی که ساخت کشورهای اروپایی است سال آینده به کشور وارد شود و نمونه ای برای تولیدات داخلی باشد.وزیر بهداشت با اشاره به کمبود نیروهای اورژانس در سراسر کشور، گفت: در استان هرمزگان 140 دستگاه آمبولانس وجود دارد اما در حوزه خدمات دریایی، وضعیت چندان مناسبی نداریم البته در حوزه نیروهای اورژانس نیز نسبت به استانداردها، 30 درصد کمبود داریم.

 


 

وزیر بهداشت در پایان تصریح کرد:امیدواریم کمک ویژه ای به وزارت بهداشت بشود که بتوانیم خدمات استاندارد درمانی و اورژانس را در مناطق مرزی کشور مانند سواحل مکران، استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر، ارائه کنیم.

 

وزیر بهداشت گفت: در کشور 17 جزیره وجود دارد که 14 جزیره در استان زیبای هرمزگان قرار دارد و این جزایر، نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی هستند البته این خدمات از گذشته ارائه می‌شده و باید توسعه یابد.

 

 

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

برچسب‌ها:آمبولانس‌ آبی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری