0
0

رقابت تلگرام با اتریوم در دور دوم عرضه ارز دیجیتال

۹:۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۵کد خبر: 147483
گفته شده تلگرام قصد دارد با استفاده از سرمایه جذب شده برای ارز دیجیتالی خود، یک پروتکل جدید را برای رقابت با پلت‌فرم «Ethereum» راه‌اندازی کند.

عصر بانک؛ همان‌طور که می‌دانید تلگرام هفته گذشته موفق شد در اولین دور پیش فروش ارز رمزپایه خود رقم قابل توجه ۸۵۰ میلیون دلار را جذب کند. این در حالی بود که این سرویس پیام‌رسان محبوب رقم ۶۰۰ میلیون دلار را برای دور اول جذب سرمایه پیش‌بینی کرده بود. حال طبق گزارش‌های جدید این شرکت قصد دارد دور دوم جذب پیش فروش ارز دیجیتالی شبکه بلاک‌چین خود را برگزار کند.

 

گفته شده تلگرام قصد دارد با استفاده از سرمایه جذب شده برای ارز دیجیتالی خود، یک پروتکل جدید را برای رقابت با پلت‌فرم «Ethereum» راه‌اندازی کند. از طرفی هم گفته شده که سرمایه‌دارانی که در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا اواخر دسامبر سال ۲۰۱۸ ارزهای دیجیتالی خود را از تلگرام دریافت نخواهند کرد و تلگرام گفته که ارزهای دیجیتالی این شرکت احتمالا تا قبل از سال ۲۰۱۹ وارد بازار نشوند و همین مساله باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ در دنیای تکنولوژی از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتالی تلگرام خودداری کنند. برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند که نگه داشتن پول سرمایه‌گذاران توسط تلگرام به مدت حداقل یک سال ریسک بزرگی محسوب می‌شود. از طرف دیگر بازار ارزهای دیجیتالی از اوایل سال ۲۰۱۸ با نزول قابل توجهی همراه بوده است. طبق آمار منتشر شده از موسسه CoinMarketCap در حال حاضر ارزش سکه‌های دیجیتالی در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

 

حال با توجه به این شرایط و اینکه تلگرام تا سال ۲۰۱۹ هیچ سکه دیجیتالی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار نمی‌دهد، باید دید آیا این شرکت در سری دوم جذب سرمایه می‌تواند به مبلغ مورد نظرش دست پیدا کند یا خیر؟

 

/دنیای اقتصاد

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری