0
0

نیمی از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ شکست خوردند

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۶کد خبر: 147531
افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ منجر به سرمایه گذاری تعداد زیادی از افراد و شرکت ها برای خرید ارزهای مختلف دیجیتال شد، اما حالا مشخص شده که بازار ارزهای دیجیتال چالش های جدی نیز دارد.

عصر بانک؛به نقل از انگجت، تقریبا نیمی از ارزهای متنوع دیجیتال عرضه شده در سال 2017 شکست خوردند و افرادی که بر روی آنها سرمایه گذاری کردند موفقیتی کسب نکردند.

 

تحقیقاتی که در این زمینه توسط موسسه توکن دیتا و با بررسی دهها نوع ارز دیجیتال صورت گرفته نشان می دهد که 46 درصد از 902 ارز دیجیتالی که فعلا در جهان موجود هستند بازی را به رقبا باخته و از میدان به در شده اند.

 

از میان این ارزهای دیجیتال 142 ارز حتی بودجه کافی برای تداوم گردش و فعالیت خود را به دست نیاورده اند و 276 ارز هم به تدریج حذف شده یا گرفتار مشکلات جانبی و برخی کلاه برداری ها شده و اعتماد به آنها از دست رفته است.

 

اولین عرضه 113 ارز دیجیتال در بازار هم با استقبال سردی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مواجه شده و لذا آنها هم شکست خورده اند و تنها تعداد محدودی از این ارزها چنان پراقبال بوده اند که میزان خرید آنها ارزشی بیش از 10 میلیون دلار داشته است.

 

به نظر می رسد علیرغم همه این مشکلات اقبال به بازار ارز دیجیتال تا سال 2018 ادامه یابد، اما انتظار می رود وضعیت این بازار امسال منطقی تر شود. همچنین برخی دولت ها و حتی شرکت های جهان مانند کداک به استفاده از ارزهای دیجیتال علاقه نشان خواهند داد.

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری