0
0

کاهش ۲۰۰ شعبه از شعب بانک قوامین/ سیاست کاهش نرخ سود بانکی ادامه‌دار است

۱۲:۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴کد خبر: 147763
مدیرعامل بانک قوامین از کاهش ۲۰۰ شعبه این بانک خبر داد و گفت: حجم زیادی از سرمایه‌های کشور به تاسیس شعب بانک‌ها اختصاص داده شده که این موضوع باعث کمبود منابع مالی برای بخش تولید می‌شود.

عصر بانک؛غلامحسن تقی‌نتاج، مدیرعامل بانک قوامین در خصوص تاکید رئیس‌جمهور برای کاهش شعب و مدیریت صحیح بانک‌ها اظهار داشت: از حدود ۴ سال گذشته تاکنون بانک قوامین موفق شد تا شعب خود در سراسر کشور را از ۹۵۰شعبه به حدود ۷۵۰ شعبه برساند که این اقدام در همه شهرها انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه همه بانک‌ها در کل کشور باید این ساماندهی را انجام دهند، گفت: حجم زیادی از سرمایه‌های کشور به تاسیس شعب بانک‌ها اختصاص داده شده که این موضوع باعث کمبود منابع مالی برای بخش تولید می‌شود.

 

نتاج خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید درباره هزینه‌های خود تصمیم‌گیری و شعبات خود را ارزیابی کنند و اگر شعبه‌ای برای‌شان هزینه‌بر است، برای آن تصمیم بگیرند.

 

مدیرعامل بانک قوامین در مورد سیاست‌های کاهش نرخ سود بانکی نیز افزود: برای بازگشت نقدینگی به بانک‌ها یک افزایش نرخ کوتاه مدتی اتفاق افتاد (انتشار گواهی سپرده ۲۰درصدی) که برای دوره محدود ۲ هفته‌ای بود و پنج شنبه گذشته هم زمان آن به پایان رسید.

 

نتاج با بیان اینکه درصددیم تا قیمت تمام شده منابع افزایش پیدا نکند ،گفت:در هفته جاری نیز همان نرخ‌های قبلی را رعایت خواهیم کرد.

 

/ایلنا

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری