0
0

سقوط ۵۰ درصدی بیت‌کوین در ۲۰۱۸

۹:۲ - ۱۳۹۷/۱/۱۸کد خبر: 148493
در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸، بیت‌کوین با سقوط ارزش ۵۰ درصدی در مقابل دلار، بدترین شروع ممکن در سال جدید را در کارنامه خود ثبت کرد.

عصر بانک؛ ارز مجازی بیت‌کوین بدترین شروع ممکن در ابتدای یک سال جدید را به ثبت رسانده و همچنین از لحاظ بدترین رکورد ممکن، این دوره ۳ ماهه در رتبه دوم قرار دارد. بدترین دوره ۳ ماهه بیت کوین به ۳ ماه آخر سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که این سکه مجازی سقوط ۶۸ درصدی در مقابل ارزش دلار داشت.

 

بیت کوین اواسط دسامبر سال گذشته با رشد قابل توجهی به ارزشی نزدیک به ۲۰ هزار دلار رسید اما به یکباره با سقوط ارزش مواجه شد تا جایی که اواسط ژانویه امسال ارزش آن به کمتر از ۱۰هزار دلار رسید. حال از ژانویه تا به امروز ارزش بیت‌کوین از ۷تا ۱۰هزار دلار همچنان متغیر بوده است. بیت‌کوین ماه مارس را با ارزشی برابر با ۶هزار و ۹۲۶ دلار پشت سر گذاشت که در مقایسه با ارزش این ارز مجازی در ماه ژانویه کاهش تقریبی ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد. نایجل گرین، موسس و مدیرعامل موسسه مالی deVere Group می‌گوید: «سال گذشته شاهد رشد عجیب و باورنکردنی ارزهای مجازی از جمله بیت‌کوین بودیم که البته مشخص بود این رشد خیلی منطقی و بادوام نیست. حال در ۳ ‌ماه اول امسال شاهد تصحیح این قیمت‌های غیرواقعی و حرکت آنها به سمت قیمت‌های منطقی و واقعی هستیم. در گذشته سرمایه‌گذاران ارز مجازی را راهی برای یک‌شبه پولدار شدن تلقی می‌کردند که با گذر زمان امروز می‌بینیم که چنین تفکری از بین رفته و افراد با صبر و منطق بیشتری در ارزهای مجازی سرمایه‌گذاری خواهند کرد.»

 

/دنیای اقتصاد

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری