0
0

تجارت الکترونیک ایران به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان رسید

۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۱/۲۲کد خبر: 148608
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد قابل توجه تجارت الکترونیک در کشور خبر داد و گفت: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان سال گذشته در این حوزه جا به جا شد.

عصر بانک؛حسن یونس سینکی روز چهارشنبه در نشست با مدیران ادارات تابعه سازمان صنعت، معدن و تجارت در کرمانشاه افزود: سهم بخش صنعت، معدن و تجارت از تولید ناخالص داخلی 41 درصد است و همین امر ضرورت توجه به این حوزه را بیش از پیش آشکار می کند.

 

او گفت: امروزه فروشگاه های زنجیره ای، شبکه سنتی را متاثر می کند و لازم است برای رفع مشکلات این شبکه چاره ای اندیشیده شود.

 

کرمانشاه دنبال برندسازی باشد


سینکی همچنین گفت: با توجه به موقعیت کرمانشاه و نرخ بالای بیکاری آن، لازم است این استان اقدام های لازم برای داشتن یک برند ویژه را در دستور کار قرار دهد.


این مسئول اقتصادی افزود: برندسازی ظرفیت استانی را ملی و ظرفیت ملی را بین المللی می کند و امیدوارم همه استان ها این مهم را در دستور کار قرار دهند.


او همچنین در خصوص ضرورت مبارزه با قاچاق تاکید کرد: ماهیت مبارزه با قاچاق امنیتی نیست و باید در این حوزه برخورد حرفه ای صورت گیرد.


وی از همکارانش خواست پیشنهادهای خود را برای برخورد حرفه ای با قاچاق ارائه دهند.

 

ایجاد میزهای حرفه‌ای - تخصصی


معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین عنوان کرد: میزهای حرفه ای - تخصصی استان ها در معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی می شود.


به گفته او، این میزهای حرفه ای امکان بهره گیری از ظرفیت های همه استان ها را فراهم و فرصت تصمیم سازی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه را ایجاد می کند.


در این نشست روسای ادارت صنعت، معدن و ‌تجارت استان کرمانشاه دیدگاه های خود و مشکلات موجود را طرح کردند و به تبیین ظرفیت های استان و بسترهای ایجاد رونق آن پرداختند.

 

/ایرنا

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار
اطلاعات تصویری