0
0

با الکترونیکی شدن تجارت چقدر پول جابجا شد؟

۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۲کد خبر: 148626
تخصصی استان ها در معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی می شود.

عصر بانک؛حسن یونس سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام  این مطلب در نشست تخصصی با روسای ادارات تابعه سازمان صمت افزود: این میز های حرفه ای امکان بهره گیری از ظرفیت ها در همه استان ها را فراهم می کند و فرصت برای تصمیم سازی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه نیز ایجاد خواهد شد.

 

او در بخش دیگری از سخنانش به موضوع توسعه یافتگی در رفتار حوزه بازرگانی امروز جهان اشاره کرد و گفت: نمی توان این نکته را نادیده گرفت  و به اعتبار تعاریف منطقه ای مقابل توسعه ناوگان توزیع ایستاد. فروشگاه های زنجیره ای یافته های امروزین این نظام است و حضورشان شبکه سنتی را متاثر می کند.

 

به گفته وی لازم است برای رفع مشکلات شبکه سنتی چاره ای اندیشمنده شود.

 

سینکی اضافه کرد: تجارت الکترونیک رشدی فراوان را تجربه کرده و طبق آمار در سال ۱۳۹۶ برابر ۱۱۰ هزار میلیارد تومان پول در تجارت الکترونیک جابجا شده است.

 

این مقام مسئول ادامه داد: سهم صنعت، معدن و  تجارت از تولید ناخالص داخلی ۴۱ درصد است و همین امر ضرورت توجه به این حوزه را بیش از پیش آشکار می کند.

 

وی که در سومین روز سفر استانی اش، در کرمانشاه حضور دارد، به همکارانش در این استان توصیه کرد تلاش برای برندسازی در این استان را در دستور کار قرار دهند.

 

سینکی گفت: با توجه به موقعیت استان و نرخ بالای بیکاری ، لازم است این استان ، اقدامات لازم برای داشتن یک برند ویژه را در دستور کار قرار دهد.

 

وی افزود: برند سازی ظرفیت استانی را ملی و ظرفیت ملی را بین المللی می کند و امیدوارم همه استان ها این مهم را در دستور کار قرار دهند.

 

او همچنین در خصوص ضرورت مبارزه با قاچاق تاکید کرد : ماهیت مبارزه با قاچاق امنیتی نیست و لازم است برخورد حرفه ای در این حوزه صورت گیرد.

 

وی از همکارانش خواست در این بخش پیشنهاداتی را برای برخورد حرفه ای با قاچاق ارائه دهند.در این نشست روسای سازمان صنعت، معدن و‌تجارت استان کرمانشاه مشکلات خود را طرح کردند و با تبیین ویژگی های خاص استان کرمانشاه شرایط برای توسعه و رونق در این استان را توضیح دادند. 

 

/خبرآنلاین

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار
اطلاعات تصویری