0
0

اوضاع کیف پول‌های موبایلی در دنیا چگونه است؟

۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۷کد خبر: 148713
تعداد استفاده کنندگان از کیف پول موبایلی تا سال ۲۰۱۹ به ۲.۱ میلیارد نفر می‌رسد.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛تا سال ۲۰۱۹ تقریبا ۲.۱ میلیارد کاربر در سراسر جهان از کیف پول موبایلی برای انجام تراکنش یا انتقال پول استفاده خواهند کرد؛ چیزی حدود ۳۰ درصد بیشتر از رقم‌۱.۶ میلیاردی ثبت شده در انتهای سال ۲۰۱۷. این آمار برگفته از گزارشی منتشره از Juniper Research است.


در این تحقیق آمده است که از آنجایی که پرداخت‌های انجام شده توسط کارت‌های بدون تماس نسبت به پرداخت‌های انجام شده با فناوری پرداخت موبایلی از طریق NFC در بسیاری بازارها  بیشتر بوده است، کیف پولهای موبایلی معتبر و پیشگام با فعال ساختن گزینه‌های آنلاین و آفلاین، به دنبال رسیدن به کارت‌های بدون تماس هستند.

 

در این بین، تعدادی از کیف پول‌ها، همچون Orange در فرانسه، برای ارائه خدمات مالی بی عیب و نقض  به مشتریان، خدمات پرداخت را با استفاده از خدمات بانکی، تقویت ساخته‌اند.

 

در این گزارش اینطور آمده است، با بررسی توانایی‌ تقریبا 20 کیف پول موبایلی پیشگام اینطور به نظر می‌رسد که پی‌پال، که اکنون در ایالات متحده خدمات تراکنش بدون تماس را ارائه می‌کند، از فرصت بسیار مناسبی برای توسعه یک کیف پول موبایلی جهانی برخوردار است و علی‌پِی از چین نیز به صورت تنگاتنگی در همین فکر است.

 

این گزارش همچنین استدلال می‌کند در حالی که پرداخت‌های مبتنی بر QR کد در مغازه‌های چین کاربرد زیادی دارد، اما موارد استفاده موفق در اروپا و آمریکای شمالی به کیف پولهایی که توسط استارباکس و وال‌مارت بکار گرفته می‌شود، محدود شده است.

 

طبق این تحقیق، امروزه سیستمهای امنیتی بسیار زیادی مبتنی بر کیف پولهای NFC ارئه شده است که از توکنیزاسیون استفاده می‌کنند و بصورت فزاینده‌ای روش‌های تایید هویت بیومتریک نیز در آنها بکار گرفته شده که هم برای مشتریان و هم تجار جذاب است.همچنین پرداخت‌های مبتنی بر QR از رشد چشمگیری در بازارهایی چون هند و بازارهای کوچک آفریقایی برخوردار است.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری