0
0

نشانه‌های پنهان اضطراب

۱۹:۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۸کد خبر: 148754
اضطراب بیش از آنچه فکر کنید می‌تواند بر بدن انسان تاثیرگذار باشد.

عصر بانک؛اضطراب می‌تواند موجب یبوست، نفخ، اسهال، گرفتگی‌های عضلانی، و دیگر مشکلات گوارشی شود.

 

بیماری‌های مکرر

 

زمانی که اضطراب دارید، بدن هورمون‌های اضافی تولید می‌کند و پس از آن باید به سختی کار کند تا سطوح این هورمون‌ها را تنظیم کند.

 

اگر همواره مضطرب هستید، بدن شما باید سخت‌تر از شرایط عادی کار کند و این می‌تواند به تضعیف سیستم ایمنی منجر شود. همان‌گونه که می‌دانید، یک سیستم ایمنی ضعیف درها را به روی بیماری‌های مختلف باز می‌کند.

 

سردردهای بی‌پایان

 

سردردهای پایدار برای چند هفته یا حتی چند ماه می‌تواند نشانه‌ای از اضطراب باشد.

 

زمانی‌که استرس داریم به طور معمول آرواره‌های خود را روی یکدیگر فشار می‌دهیم، دندان‌ها را به هم می‌ساییم، و عضلات صورت و گردن را سفت می‌کنیم. این اثرات جسمانی اضطراب می‌توانند محرک سردردهایی باشند که به نظر می‌رسد هیچگاه از بین نمی‌روند.

 

خستگی

 

افراد مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر در تمامی روزهای هفته با نگرانی مداوم مواجه هستند. قرار گرفتن در این شرایط می‌تواند احساس خستگی پایدار را موجب شود.

 

دردهای بدنی مداوم

 

زمانی که مضطرب هستید به طور معمول چه کاری انجام می‌دهید؟ احتمالا به آرواره‌های خود فشار وارد می‌کنید، دست‌های خود را مشت کرده و فشار می‌دهید و تمام عضلات بدن خود را سفت کرده و زیر فشار قرار می‌دهید. این انقباض‌های مکرر عضلانی می‌تواند به شکل‌گیری دردهای عضلانی منجر شود.

 

گوارش ضعیف

 

اضطراب بیش از آن چه فکر کنید می‌تواند بر بدن انسان تاثیرگذار باشد. این شرایط می‌تواند موجب یبوست، نفخ، اسهال، گرفتگی‌های عضلانی، و دیگر مشکلات گوارشی شود.

 

بدتر اینکه گوارش ضعیف خود می‌تواند به اضطراب و افسردگی منجر شود. از این رو، بهبود شرایط گوارش چه با اضطراب مواجه باشید یا خیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

بی‌خوابی

 

همانند شرایط ضعیف گوارش، به نظر می‌رسد بی‌خوابی و اضطراب نیز یک چرخه معیوب را شکل می‌دهند. اضطراب به خواب رفتن یا خواب باقی ماندن را دشوارتر می‌سازد، در شرایطی که بی‌خوابی می‌تواند علائم اضطراب را تشدید کند.

 

هفت تا هشت ساعت خواب شبانه می‌تواند به مدیریت اضطراب کمک کند.

 

احساس خجالت

 

همه ما گاهی اوقات خجالتی می‌شویم. با این وجود، اگر همواره احساس می‌کنید که در موقعیت‌های اجتماعی همه نگاه‌ها روی شما دوخته شده‌اند، این می‌تواند نشانه‌ای از اضطراب پنهان باشد.

 

اگر دچار لرز هستید، در صحبت کردن با دشواری مواجه هستید، و هنگامی که در جمع قرار دارید به شدت عرق می‌کنید، شاید بهتر باشد با یک درمانگر صحبت کنید.

 

کاهش میل جنسی

 

اضطراب می‌تواند ترشح گنادوتروپین‌ها، هورمون‌هایی که در بیضه‌ها و تخمدان به تولید هورمون‌های جنسی بیشتر کمک می‌کنند را مختل کند. سطوح کم این هورمون می‌تواند به کاهش میل جنسی و تعداد اسپرم منجر شده و همچنین تخمک گذاری را کاهش دهد.

 

آکنه

 

استرس و اضطراب همیشگی می‌توانند سطوح کورتیزول را بالا نگه دارند. پژوهش‌های صورت گرفته نشان داده‌اند که سطوح بالای کوتیزول می‌تواند محرک آکنه باشد.

 

مشکلات تمرکز

 

افراد مضطرب در تمرکز روی یک موضوع با دشواری مواجه می‌شوند. این شرایط انجام وظایف را دشوار می‌سازد و در نتیجه آن اضطراب تشدید می‌شود.

 

/عصر ایران

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:اضطراب
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری