0
0

اعتراض بانکدار ترک متهم به دور زدن تحریم‌های ایران به حکم ۱۰۵ سال حبس

۲۱:۰ - ۱۳۹۷/۱/۲۸کد خبر: 148756
بانکدار ترکیه‌ای که در ماه ژانویه به دور زدن تحریم های ایران متهم شد، در نامه‌ای به قاضی دادگاهش برای حکم پیشنهادی ۱۰۵ سال زندان اعتراض کرد و گفت این حکم عادلانه نیست.

عصر بانک؛به نقل از بلومبرگ، بانکدار ترکیه‌ای که در ماه ژانویه به دور زدن تحریم‌های ایران متهم شد، در نامه‌ای به قاضی دادگاهش برای حکم پیشنهادی 105 سال زندان اعتراض کرد و گفت این حکم عادلانه نیست.

 

وکلای مهمت هاکان آتیلا، یک سند 62 صفحه‌ای تهیه کردند که یافته‌های اداره ارائه مدارک آمریکا را به چالش می‌کشد و شواهد را مجددا بررسی کرده و یک حکم پیشنهادی به قاضی ارائه داده است.

 

اداره ارائه مدارک آمریکا یک حکم 105 ساله بر اساس راهنمای محکومیت در آمریکا پیشنهاد کرده است اما وکلای آتیلا می‌گویند وی برنامه پولشویی به ابداع رضا ضراب، تاجر طلا انجام شده، کاملا بی‌گناه بوده است و سزاوار حبس ابد نیست.

 

به نوشته وکلا، «این پیشنهاد سخت و بی رحمانه و کاملا ناعادلانه است.»

 

آتیلا در 16 ماه می محکوم خواهد شد قبلا نسبت به حکم پیشنهادی اعتراض کرده بود و خواهان حکم حبسی کمتر از 5 سال شده بود. به گفته دادستانان در این پرونده، در موارد مشابه، حکم 20 سال اعمال شده است و پیشنهاد کردند که حکمی کمتر از 15 سال اعمال نشود.

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری