0
0

ورود پلیس فتا به رفع ناامنی «کدهای دستوری» موبایلی

۱۱:۷ - ۱۳۹۷/۲/۱۹کد خبر: 151293
رئیس پلیس فتا ناجا با انتقاد از ناامنی در لایه‌های مختلف کدهای دستوری یا همان USSDها، از ورود مشترک پلیس فتا و بانک مرکزی به حل این مشکل خبر داد.

عصر بانک؛سردار کمال هادیانفر، در پاسخ به این سوال که آیا پلیس فتا در موضوع امنیت کدهای دستوری یا همان USSDها ورود کرده است یا خیر اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در خصوص حوزه فضای مجازی کشورمان این است که متاسفانه رشد استفاده از این فضا در ایران بسیار شتابان بوده و بیش از آنکه به لایه‌های امنیتی توجه شود، به کسب درآمد از این فضا توجه شده است.

 

رئیس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه متاسفانه با همین وضعیت مجوزهای زیادی صادر شد افزود: ما روند فعالیت چند کد دستوری یا همان USSDها را بررسی کردیم؛ شرکت‌هایی که علی‌رغم آنکه در هریک از آن‌ها بعضاً چند صد نفر مشغول به کار هستند و خوب هم کار می‌کنند ولی متاسفانه در لایه‌های مختلف، مشکلات امنیتی دارند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی از این سامانه‌ها به پلیس فتا منعکس می‌شود که در دست بررسی است.

 

هادیانفر اضافه کرد: در جلسه اخیری که با دکتر سیف رئیس بانک مرکزی، معاونان ایشان و پس از آن با وزیر ارتباطات داشتیم، این مساله مطرح شد. لذا با طرح این مطلب مقرر شد که مشکلات موجود به صورت موضوع به موضوع و لایه به لایه مطرح شود که هم اکنون در حال اجرا است.

 

به گفته رئیس پلیس فتا ناجا این موضوع با مشارکت بانک مرکزی و مرکز فنی در پلیس فتا در حال پیگیری است و تمهیداتی برای حل این مشکلات اندیشیده شده است.

 

/تسنیم

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری