مدیرعامل بانک کشاورزی در کنفرانس اقتصاد کشاورزی تبیین کرد:
0
0

جایگاه و نقش بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۲/۱۹کد خبر: 151307
روح اله خدارحمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در دومین روز از کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی، جایگاه و نقش بانک کشاورزی را در تامین مالی بخش کشاورزی تبیین کرد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، خدارحمی با حضور در پنل تخصصی با موضوع« رویکردهای نوین حمایت از تامین مالی بخش کشاورزی»، با بیان این که منابع مالی بانکی عاملی قابل اتکا برای بخش کشاورزی است، بر لزوم برنامه ریزی برای استفاده از بازار سرمایه و خطوط مالی بین المللی به عنوان روش های نوین و جایگزین تامین مالی بخش کشاورزی تاکید کرد.

 

وی با اشاره به جایگاه بانک کشاورزی در دو بازار پول و  سرمایه ، نرخ پایین تر سود تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی و سهم ٥٩ درصدی مانده تسهیلات پرداختی این بانک نسبت به کل مانده تسهیلات پرداختی نظام بانکی به بخش کشاورزی را تاییدی بر اهمیت این بانک پرقدمت، دانش بنیان و تخصصی در تامین مالی بخش کشاورزی دانست.

 

خدارحمی در ادامه ، سیاست های محوری مورد توجه بانک کشاورزی در بخش کشاورزی را پایداری تولید، افزایش بهره وری و تولید دانش بنیان اعلام کرد و اولویت های پرداخت تسهیلات در سال ٩٧ را شامل حمایت از توسعه سامانه های نوین آبیاری، توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، توسعه کشت گلخامه ای، آبزیدپروری و پرورش ماهی در دریا، تامین مالی زنجیره های ارزش محصولات کشاورزی، حمایت از محصولات عمده صادراتی بخش کشاورزی و حمایت از تولید محصولات استراتژیک برشمرد.

 

وی در پایان سخنان خود ضمن اظهار امیدواری برای گسترش تعاملات مالی با بانک های خارجی و بهره مندی بخش کشاورزی از خطوط فاینانس، تصریح کرد: سهم سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز بایستی افزایش یابد و با برنامه ریزی صحیح نسبت به هدایت این سرمایه ها اقدام شود.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری