0
0

همکاری با سیف و بانک مرکزی ایران را ادامه می‌دهیم

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۳/۵کد خبر: 152705
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که این ‌نهاد مالی، همچنان به همکاری با سیف به عنوان رئیس کل و بانک مرکزی ایران ادامه می‌دهد.

عصر بانک؛ مرکز ارتباطات صندوق بین المللی پول در پاسخ به مکاتبه انجام شده درباره اقدام آمریکا در قرار دادن نام ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی در فهرست تحریم های این کشور، اعلام کرد که همکاری خود را با ایران ادامه خواهد داد.

 

این نهاد بین‌المللی همچنین اعلام کرد که ایران یکی از اعضای صندوق بین‌المللی پول است و صندوق مطابق با مقررات خود، با سیف به عنوان رییس کل و بانک مرکزی ایران همکاری خواهد داشت.

 

یادآور می شود، وزارت خزانه‌ داری آمریکا بیست و پنجم اردیبهشت ماه «ولی‌الله سیف» رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، را به طور یک جانبه در فهرست اشخاص تحریم شده قرار داد.

 

این اقدام پس از تصمیم هجدهم اردیبهشت رییس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای برجام و اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران در دوره های ۹۰ و ۱۸۰ روزه صورت گرفت.

 

بانک مرکزی ایران در واکنش به این اقدام در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدام خزانه داری آمریکا غیرحرفه ای و نامتعارف و نشانگر بی‌احترامی مقام های دولت آمریکا به استانداردها و هنجارهای بین‌المللی است که با توجه به رفتارهای یکجانبه اخیر دولت آمریکا و بی احترامی به تعهدات و توافقنامه‌های بین المللی گوناگون جای تعجب ندارد.

 

/ایلنا

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری