0
0

بانک مرکزی بخشنامه محدودیت تراکنش USSD صادر نکرده است

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۳/۷کد خبر: 152763
معاون فناوری های نوین بانک مرکزی باتکذیب صدور بخشنامه محدودیت تراکنش USSD توسط بانک مرکزی و شاپرک، گفت: برخی بانک ها باتصمیم خود اقداماتی را انجام داده اند که ارتباطی به بانک مرکزی و شاپرک ندارد.

عصر بانک؛ناصر حکیمی، افزود: بانک مرکزی هیچ بخشنامه ای در این زمینه صادر نکرده است.

 

وی با بیان اینکه، از نظر بانک مرکزی تراکنش کمتر از دو هزار تومان  در بستر USSD امکان پذیر است، اظهارداشت: برخی از بانک ها در این زمینه اقداماتی انجام اداده اند که ارتباطی به بانک مرکزی و شاپرک ندارد.

 

یادآور می شود، صبح امروز اخباری در رسانه ها در خصوص بخشنامه جدید بانک مرکزی برای کد های USSD منتشر شده بود. در خبر مذکور آمده بود: بانک مرکزی ضوابط جدیدی در چارچوب کدهای دستوری تحت عنوان USSD تصویب و به بانک‌ها در جهت محدودیت استفاده از این سرویس ابلاغ کرده و از هر کارت بانکی برای تراکنش‌های در بستر USSD فقط یک بار در روز می‌توان استفاده کرد.

 

در ادامه این خبر که توسط  معاون فناوری های بانک مرکزی تکذیب شد، آمده بود ، بر اساس ضوابط جدید بانک مرکزی، هر کارت بانکی فقط یکبار در روز برای خرید شارژ، بسته‌های اینترنت یا پرداخت قبض قابل استفاده است و در صورت نیاز به تراکنش برای خرید شارژ و غیره برای بار دوم نیاز باید از کارت بانکی دیگری استفاده شود.

 

/ایبنا

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری