0
0

گوگل با طرح ایرانی حال و هوای جام جهانی پیدا کرد

۱۷:۰ - ۱۳۹۷/۳/۲۷کد خبر: 155218
به مناسبت دومین روز آغاز رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، شرکت گوگل لوگوی خود را مطابق بازی های کشورهای رقیب در این روز تغییر داد که در این بین طرحی متناسب با حال و هوای جام جهانی در کشور ایران نیز به چشم می خورد.

عصر بانک؛روزنامه «دیلی میل» انگلیس روز جمعه نوشت: شرکت گوگل به رسم همیشه بار دیگر لوگوی خود را تغییر داد و آن را با 6 کشوری که امروز (پنجشنبه) به مصاف یکدیگر می روند، مزین کرد.

 

در ادامه رقابت های جام جهانی که از روز گذشته با دیدار تیم های روسیه و عربستان سعودی آغاز شد و با پیروزی میزبان پایان یافت، امروز 15 ژوئن (25 خرداد ماه) سه بازی دیگر مرحله گروهی شامل ایران - مغرب، مصر - اروگوئه و اسپانیا - پرتغال برگزار می شود.


بر این اساس، وظیفه طراحی لوگویی جدید و متناسب با رویکرد مردم کشورهای اسپانیا، پرتغال، ایران، مغرب، مصر و اروگوئه نسبت به فوتبال بر عهده هنرمندان میهمان شرکت گوگل واگذار شده است.


در این بین، «راشین خیریه» نقاش و تصویر گر ایرانی که هنرمند میهمان گوگل برای این منظور است، فوتبال را بزرگ ترین ورزش این کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ایرانی ها هم از بازی کردن و هم از تماشای فوتبال لذت می برند؛ جام جهانی رویداد بزرگی است که مردم کشورم را برای حمایت از تیم ملی گردهم می آورد.


«گوگل دودل» تغییر موقتی لوگوی شرکت گوگل از لوگوی اصلی آن است که در مناسبت ها و رویدادهای خاص، تعطیلات ویژه، تولد اشخاص برجسته و دستاوردهای بزرگ به جای لوگوی اصلی به کار می رود.


این ابتکار نخستین بار به منظور گرامیداشت جشنواره سالانه مرد سوزان (Burning Man) توسط شرکت گوگل انجام شد. 

 

/ایرنا

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری