0
0

آمازون داروخانه آنلاین راه اندازی کرد؟

۱۲:۰ - ۱۳۹۷/۴/۹کد خبر: 155550
ارزش سهام والمارت پس از آن که آمازون به فکر راه اندازی داروخانه آنلاین افتاد سقوط کرد. این سقوط چشمگیر در حکم درس عبرتی جدی برای والمارت خواهد بود.

عصر بانک؛سی ان بی سی گزارش داد، ارزش سهام والمارت پس از آن که آمازون به فکر راه اندازی داروخانه آنلاین افتاد سقوط کرد. این سقوط چشمگیر در حکم درس عبرتی جدی برای والمارت خواهد بود.

 

همکاری با شرکت داروییPillPack برای والمارت چیزی در حدود  ۷۰۰ میلیون دلار هزینه داشت، اما تعلل در خرید، در نهایت توپ را به زمین آمازون انداخت و این شرکت گل اول معامله را زد.

 

در این شرایط والمارت رقمی در حدود ۳ میلیارد دلار ضرر کرده است. جالب است بدانید وقتی والمارت نخستین بار به شرکت داروییPillPack پیشنهاد ۷۰۰ میلیون دلاری را ارائه کرد، این شرکت رقم مذکور را پذیرفته بود، اما برخی ابهامات قانونی والمارت را از ادامه همکاری منصرف کرد.

 

سپس آمازون به سرعت اعلام کرد که خرید داروخانه آنلاین را شروع می کند. این در حالی است که  برای چندین ماه متوالی والمارت خریداری اصلی بود . اما آمازون  در نهایت یک پیشنهاد بالغ بر یک میلیارد دلاری ارائه کرد و والمارت نیز معامله ای به ارزش و سود  ۲.۳ بیلیون دلار را از دست داد.

 

به گفته یک فعال بازار سرمایه گذای والمارت می توانست با رقمی بسیار کمتر از آمازون معامله را برنده شود اما به دلیل برخی نگرانی های قانونی تعلل کرد.

 

پس از اعلام خبر همکاری آمازون در حوزه دارویی، سهام والمارت و شرکت های دارویی همکارش به شدت تنزل کرد و ارزش هر یم سهم این شرکت به  ۱.۰۳ دلار کاهش یافت.

 

/انتخاب

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری