0
0

پاسخ به انتقادهای موجود درباره منابع بانک‌ها

۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۵/۱۰کد خبر: 158360
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی می گوید: این انتقاد که بانک‌های خصوصی طلا و ارز خریداری می‌کنند را قبول ندارم و آن را فرافکنی و اتهام می‌دانم.

عصر بانک؛علی‌اصغر میرمحمد صادقی در نشست مشورتی- اجرایی با تولیدکنندگان و فعالان صنایع غذایی گفت: بانک‌ مرکزی در اولویت‌بندی کالایی نقشی ندارد و اولویت‌ها بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و بانک مرکزی وظیفه ثبت سفارش و تخصیص ارز را انجام می‌دهد.

 

وی در پاسخ به انتقادهای موجود درباره منابع بانک‌ها گفت: وقتی سیستم بانکی کشور را با بانک‌های دنیا مقایسه می‌کنید باید مصارف بانک‌ها را نیز در نظر بگیرید. کجای دنیا تسهیلات تکلیفی بر عهده بانک‌مرکزی است؟ کجای دنیا مطالبات گندم‌کاران را بانک‌مرکزی پرداخت می‌کند؟ اگر نقدی است باید منصفانه باشد.

 

میرمحمد صادقی ادامه داد: برای منابع سقفی تعیین شده و اینکه چه میزان از تسهیلات را به تولید کننده‌ها پرداخت کنیم که البته این رقم هر سال رشد داشته که این میزان ۶۱۳ هزار میلیارد تومان بود که ۳۲ درصد آن را به بخش صنعت اختصاص دادیم.

 

مدیر کل تسهیلات بانک مرکزی افزود: از ابتدای سال ۹۷ بالغ بر ۱۱۷ هزار میلیارد تومان به کل بخش‌ها تسهیلات پرداخت شد که ۳۵ هزار میلیارد تومان آن به بخش صنعت اختصاص داشته است. این انتقاد که بانک‌های خصوصی طلا و ارز خریداری می‌کنند را قبول ندارم و آن را فرافکنی و اتهام می‌دانم.

 

/ایلنا

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری