0
0

با "ایبوکی" اولین کودک-ربات اندرویدی جهان آشنا شوید

۲۲:۰ - ۱۳۹۷/۵/۱۷کد خبر: 158533
"ایبوکی"(Ibuki) اولین ربات اندرویدی دنیا است که توسط مهندسان ژاپنی به شکل یک کودک ساخته شده است.

عصر بانک؛به نقل از یوتیوب، "ایبوکی" نام ربات اندرویدی پروژه توسعه ربات‌های انسان‌نما موسوم به "ISHIGURO" در ژاپن است که هدف این برنامه هرچه نزدیک‌تر کردن طراحی ربات‌ها به انسان‌ها است.

 

این ربات که شبیه به یک کودک است توسط پژوهشگران دانشگاه اوزاکا توسعه داده شده است.

 

ایبوکی صورت یک کودک ژاپنی را دارد که می‌تواند طیف کاملی از حرکات صورت را اجرا کند. اما به عقیده برخی، صورت مرموز و ترسناکی دارد.

 

 

ایبوکی به عنوان بخشی از پروژه "ISHIGURO" توسعه داده شده که هدف آن توسعه ربات‌های اجتماعی مستقل است که بتوانند با چندین انسان ارتباط برقرار کند.

 

برای اینکه ISHIGURO به هدف خود برسد، پژوهشگران در حال توسعه ابزار و فناوری‌های جدید در تولید مواد پوست ربات‌ها، تشخیص گفتار انعطاف‌پذیر و چندین توابع ارتباطی هستند.

 

"هیروشی ایشیگورو" مدیر این پروژه، به این معروف است که اعتقاد دارد ربات‌ها باید ظاهری انسانی داشته باشند تا بتوانند در میان انسان‌ها موفق عمل کنند.

 

علاوه بر ایبوکی، این پروژه "اریکا"(ERICA) و "کامیو"(CommU) را نیز که ربات‌های هوشمند اندرویدی گفتگو کننده و ارتباطی هستند، ساخته است.

 

اریکا ظاهر یک زن جوان جدی آماده گوش دادن و توجه را دارد، در حالی که کامیو یک ربات کوچک است که به نظر می‌رسد از میان صفحات یک کتاب کارتونی ژاپنی بیرون پریده است.

 

/ایسنا

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


برچسب‌ها:کودک، ربات
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری