0
0

استفاده گسترده از فناوری شناسایی چهره در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۵/۱۸کد خبر: 158538
بازی های المپیک زمستانی سال ۲۰۱۸ از نظر استفاده از فناوری های نوظهور شرایط خاصی داشت و ۱۲۰۰ پهپاد شرکت اینتل در آن برای نورپردازی نمایشی به کار گرفته شدند.

عصر بانک؛ به نقل از مشبل، اما قرار است در بازی های المپیک تابستانی سال 2020 از فناوری های جدید به طور جدی تر استفاده شود. یکی از این فناوری ها، فناوری تشخیص چهره برای تعیین هویت کاربران و ارتقای امنیت بازی های مختلف است.

 

بر همین اساس، تایید هویت ورزشکاران، اصحاب رسانه، کارکنان بازی ها و برخی نیروهای داوطلب از طریق اسکنرهای چهره ای صورت می گیرد که در برابر درب ورودی ورزشگاه ها و استادیوم ها نصب می شوند.

 

بر اساس اعلام کمیته سازمان دهی بازی های المپیک توکیو این لایه امنیتی جدید در بازی های پارالمپیک سال 2020 توکیو نیز اعمال می شود تا شرکت کنندگان در بازی های یادشده هم از امنیت خود مطمئن باشند. پیش از این در بازی های المپیک سال 2014 از فناوری تایید هویت رایانه ای تنها در فرودگاه سوشی استفاده شده بود.

 

با توجه به این تصمیم گیری، اعضای همه تیم های شرکت کننده در بازی های مذکور باید تصاویر خود را قبل از آغاز بازی ها برای کمیته برگزاری بازی ها ارسال کنند. البته باتوجه به اینکه مشخص نیست تصاویر دریافتی چگونه ذخیره شده و چه فرایندهای امنیتی در مورد انها اعمال خواهد شد تا این اطلاعات به دست هکرها و اشخاص ثالث نیفتد در این زمینه نگرانی هایی وجود دارد.

 

/فارس

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
آخرین اخبار
اطلاعات تصویری