0
0

استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص بیماری های عصبی

۱۸:۰ - ۱۳۹۷/۵/۲۳کد خبر: 159655
محققان یک سیستم هوش مصنوعی توسعه دادند که قادر است فقط در چند ثانیه طیف وسیعی از بیماری های عصبی حاد را با استفاده از تصاویر سی تی اسکن تشخیص دهد.

عصر بانک؛به گزارش ایرنا، این سیستم هوشمند با استفاده از فناوری یادگیری عمیق قادر است عوارضی مانند سکته مغزی، خونریزی و میکروسفالی را بسیار سریع تر از انسان تشخیص دهد. 

 

محققان برای آموزش این سیستم هوشمند از 37 هزار و 236 تصویر سی تی اسکن سر استفاده کردند و پس از بررسی این تصاویر، مجموعا 96303 گزارش تهیه شد. زمان متوسط از هنگام سفارش تا آماده شدن هرگزارش توسط این سیستم 174 دقیقه بود در حالی که تهیه چنین گزارش هایی توسط انسان به طور متوسط 241 دقیقه طول می کشد. 

 

این سیستم هوشمند قادر است ظرف 1.2 ثانیه وجود بیماری عصبی را بر اساس گزارش و تصویر اسکن تشخیص دهد در حالی که پزشکان این کار را 150 برابر کندتر و ظرف 3 دقیقه انجام می دهند. 

 

محققان امیدوارند ظرف دو سال آینده بتوانند کارآیی این سیستم را بهبود داده و از روش های جدید برای بهبود کارایی اطلاعات استفاده کنند. 
تشخیص سریع بیماری های حاد عصبی، یک عامل بسیار مهم در درمان این نوع بیماری ها محسوب می شود و هر ابزاری که بتواند زمان تشخیص را کاهش دهد، موجب بهبود نتایج اقدامات درمانی خواهد شد. 

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Medicine منتشر شده است.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری