0
0

ربات‌ها جای معلم ها را در مدارس می گیرند +عکس

۱۰:۰ - ۱۳۹۷/۵/۳۰کد خبر: ۱۶۰۷۹۱
وزارت آموزش ژاپن باهدف توسعه مهارت‌های شفاهی زبان انگلیسی در مدارس ژاپن قصد دارد ربات انگلیسی‌زبان راهی مدارس کند.

عصر بانک؛«ان اچ ک» خبر داد باهدف توسعه مهارت‌های شفاهی زبان انگلیسی در مدارس ژاپن،ربات‌های مخصوص به‌عنوان معلمان زبان تعریف‌شده و استفاده خواهد شد.

 

ربات‌ها جای معلمان مدرسه راهی مدارس می شوند!

 

طبق برنامه قرار است تا آوریل سال آینده میلادی 500 ربات به‌صورت آزمایشی نصب شود و هم‌زمان اپلیکیشن مهارت‌آموزی در زبان انگلیسی نیز روی این ربات‌ها تقویت و آپدیت شود. این ربات‌ها مکالمه آنلاین انجام می‌دهند.

 

گفتنی است وزارت آموزش مکلف است تا مهارت‌های زبان انگلیسی را در مدارس ابتدایی این کشور توسعه دهد تا زبان انگلیسی به‌صورت native در همه مدارس توسعه یابد.

 

استفاده از ربات ارزان‌قیمت بوده و هزینه‌های استخدام معلم زبان را نیز ندارد.

 

«ان اچ ک» گزارش داد زبان انگلیسی در بخش گفتاری و نوشتاری در این کشور در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و به همین دلیل طبق برنامه دوساله باید این روند تغییر پیدا کند که نصب این ربات‌ها بخشی از آن است.

 

اولین ربات آموزش‌دهنده زبان در سال 2009 به نام Saya در ژاپن رونمایی شد و برای بچه‌های کلاس پنجم و ششم در توکیو استفاده شد.

 

«سافت بنک» در سنگاپور و لندن ربات‌های انگلیسی‌زبان را توسعه داده و در نروژ نیز سال‌هاست کمپانی No Isolation ربات AV1 را برای کمک به بچه‌های بیمار برای عدم قطع ارتباط با همکلاسی‌ها و دوستان طراحی و عرضه کرده است.

 

/خبرآنلاین

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری