0
0

بانک‌ها مجاز به عرضه ارز مسافرتی و دانشجویی شدند

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۶/۱۳کد خبر: 162109
بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها مجازند از محل ارز‌های خریداری‌ شده، با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی و دانشجویی به نرخ بازار و با اخذ مدارک مورد نیاز، اقدام کنند.

عصر بانک؛ بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، بانک ها مجازند در سطح شعب داخل شهر، با دریافت مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر ایران، بلیط‌ مسافرت هوایی و ویزای کشور مقصد (کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) اقدام و این مدارک را برای نظارت بازرسان بانک در سوابق خود نگهداری کند.

 

همچنین بانک های عامل مجازند نسبت به فروش و پرداخت ارز دانشجویی اعم از شهریه و اقامت به نرخ بازار با اخذ مدارک مثبته شامل تاییدیه وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (حسب مورد)، صورتحساب دانشگاه محل تحصیل که اصالت و اعتبار آن از سوی نمایندگی ایران در کشور محل تحصیل تایید شده باشد، اقدام کنند.


بانک مرکزی یادآور شده است: به منظور دریافت تائیدیه وزارتخانه‌های ذیربط برای ایجاد دسترسی به سامانه‌های مربوطه، هماهنگی‌های لازم را با این وزارتخانه‌ها به عمل آورند.


در رابطه با فروش و پرداخت ارز مسافرتی و دانشجویی نیز، اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز تنها از یک منبع اعم از بانک یا صرافی مجاز، الزامی است.

سیاست های جدید ارزی از شانزدهم مرداد ماه اجرایی شد و بر اساس آن تامین ارز دانشجویی و مسافرتی به بازار صرافی ها واگذار شد.

 

/ایرنا

مشاهده مطالب مربوط به اقتصاد، بیمه و بورسصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری