0
0

جلسه اصلاح نظام بانکی با حضور وزیر اقتصاد و مدیران عامل بانک‌ها

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۸/۱۷کد خبر: 167328
جلسه اصلاح نظام بانکی با حضور وزیر اقتصاد و مدیران عامل بانک‌های دولتی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

عصر بانک؛به نقل از (شادا)، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، چهارشنبه 16 آبان در جلسه‌ای که در راستای تأکیدات رئیس جمهور مبنی بر اصلاح نظام بانکی در محل این وزارتخانه برگزار شد، از بانک‌ها درخواست کرد: ابتدا تعریف، نگاه و انتظارات خود را از موضوع "اصلاح ساختار نظام بانکی" ارائه داده و سپس همین کار را از منظر حاکمیت و دستگاه های دولتی مثل وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و غیره  انجام دهند.

 

وی گفت: در ادامه، تعاریف انجام شده از هر دو منظر، باید با یکدیگر تحلیل تطبیقی داده شده و از دل آن یک مفهوم واحد بیرون بیاید.

 

وزیر اقتصاد تأکید کرد: هر یک از بانک ها چالش‌های نظام بانکی و نیز چالش های مرتبط با بانک خود را ترسیم و برنامه و راهکار‌های لازم را پیشنهاد نمایند.

 

دژپسند افزود: برنامه مزبور سپس توسط چند کارگروه تخصصی با مشارکت متخصصین خارج از دولت مورد بررسی قرار گرفته و نتایج استخراج شده جهت انجام اقدامات بعدی در اختیار معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی قرار گیرد.

 

وزیر اقتصاد با تاکید بر تداوم برگزاری جلسات اصلاح نظام بانکی، یکی از برنامه‌های میان مدت آن را تدوین طرحی برای پیاده سازی نظام بانکداری الکترونیک اعلام کرد.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود، سهم اصلی انتقادات از سیستم بانکی نظیر اضافه برداشت و معوقات را مربوط به بانک های خصوصی خواند و گفت: بانک های دولتی معمولا منضبط ترین بانک ها به لحاظ رعایت قانون هستند.

 

بنا بر این گزارش، مدیران عامل بانک های دولتی حاضر در این جلسه نیز، در سخنانی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در ارتباط با اصلاح ساختار نظام بانکی پرداختند.

مشاهده مطالب مربوط به بانک و پرداخت الکترونیکصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین


» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری