0
0

شی‌ء اسرار آمیز فضایی که دانشمندان را حیرت‌زده کرده است+ تصاویر

۱۷:۰ - ۱۳۹۷/۸/۱۸کد خبر: ۱۶۷۳۴۴
ورود مهمانی بیگانه با هویت ناشناخته به منظومه شمسی مدتی می‌شود که دانشمندان را با چالشی جدی روبرو کرده است.

عصر بانک؛به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان دانشگاه هاروارد به تازگی اعلام کرده اند تخته سنگ فضایی به شکل سیگار که وارد منظومه شمسی شده است، امکان دارد به وسیله حیات فرازمینی هوشمند و با استفاده از یک بادبان غول پیکر خورشیدی دراین مسیر قرار گرفته باشد.

 

این شی اسرار آمیز فضایی مشهور به (Oumuamua) اکتبر سال ۲۰۱۷ وارد سیستم خورشیدی شده است. این دو محقق پیش‌ از این درمقاله‌ای اعلام کرده بودند که امکان دارد تخته سنگ فضایی Oumuamua نوعی کاوشگر فضایی کاملاً هوشمند عملیاتی باشد که به طور عمد به سوی زمین حرکت می‌کند و هدایت آن دراختیار حیات هوشمند فرازمینی است.

 

این دنباله دار، اولین ستاره‌ای است که وارد منظومه شمسی شده است و با سرعتی بالا به سوی خورشید درحرکت است. برخی کارشناسان این فرضیه را مطرح کرده اند که Oumuamua نوعی بادبان مصنوعی خورشیدی دارد که انرژی و نور خورشید را جذب کرده و به حرکت آن در فضا کمک می‌کند.

 

با وجود این فرضیه، گروهی دیگر از دانشمندان اعتقاد دارند حرکت این دنباله دار فضایی حالتی مشابه سایر دنباله دار‌ها داشته و رفتاری غیرعادی از خود نشان نداده است.

 

اولین بار تلکسوپ مستقر درجزیره هاوایی درسال ۲۰۱۷ این دنباله دار فضایی منحصربه فرد را شناسایی کرده است.

 

سنگ فضایی حدود ۴۰۰ متر طول و حالتی کشیده و نوک تیز دارد که در اصطلاح عموم مشابه سیگار است.

 

یکی از مواردی که سبب مشکوک شدن دانشمندان به غیرعادی بودن این دنباله دار می‌شود، نبود ذره‌های گرد وخاک یا ذره‌های یخ روی سیارک است، همچنین طول آن که به نسبت سیارک‌های مشابه بسیار بلند‌تر است، رنگ قرمز بدنه آن نیز متفاوت از سایر جرم‌های فضایی درمنظومه شمسی است.

 

عده زیادی از دانشمندان اعتقاد دارند این سیارک حاصل انفجار سیارک‌های گذشته است و نکته‌ای عجیب یا مشکوک درآن وجود ندارد. اما گروهی دیگر از دانشمندان براین عقیده هستند که این سیارک نوعی سفینه فضایی پیشرفته برای بررسی زندگی انسان هاست و با هدفی ویژه به سوی خورشید حرکت می‌کند.

 

دانشمندان اکنون درحال بررسی شیوه حرکت این جرم آسمانی با استفاده از تلسکوپ شکارچی بیگانه SETI هستند تا درآینده بتوانند نظر قطعی درباره ماهیت آن را اعلام کنند.

مشاهده مطالب مربوط به اخبار روزصفحه نخستمطالب آموزشی
ارسال به دوستان با استفاده از: تلگراملینکدین

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید
اطلاعات تصویری